SON HABERLER :
Manavgat'ta aynı bölgede yine yangın çıktı! Hurda eşyalardan fare kapanı yapıyor Bebek 'Ömer Özkan' doktorunun kucağında Büyükşehir'den örnek tasarruf modeli Popülasyonu artırmak amacıyla yetiştirildiler
Nereye kadar?
Antalya Ekspres

Turizm işletmeleri kalifiye personel bulmakta zorlanıyor.

2019 Eylül-Ekim aylarında, sezon bittiği gerekçesiyle işten çıkartılan ya da askıya alınmış olan sezonluk milyonlarca turizm işçisi, 22 aydan bu yana işsizdi.

Peki kim elini taşın altına koyu da bir çözüm bir çare üretmeye çalıştı? Kısa çalışma ödeneği ya da ücretsiz izin ödeneği adı altında, işsizlik sigortasından ödenen paralar da, işsiz kalanlara değil, sadece çalışır durumda olanlara ödendi.

Bu sezonluk turizm işçilerinin önemli bir çoğunluğu 81 vilayetten Antalya’ya gelip 5-7 ay çalışıp sezon bitince köylerine baba evlerine dönen, bir ayağı tarımda, bir ayağı turizmde baba evinde yaşayan köylü işçilerden oluşuyor.

Çoğu da çok genç ve bekar durumda.

Bu koşullarda çalışmaya ancak bu genç bir ayağı köyde olan işçiler dayanabilirdi.

Öyle de oldu.

Şimdi ise işverenler telaşlı, eleman bulamıyorlar!

Departman şefleri, müdürleri, asgari ücretli işçilerine yaptırdıkları işleri, şimdi kendileri yapmak zorunda kalıyorlar.

Nereye kadar?

Mustafa Yahyaoğlu

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found