SON HABERLER :
Vali Yazıcı: Mavi vatanı korumaya devam edeceğiz Kar üzerinde resim yaptılar   Alanya'da satılık 1+1 daire İcradan satılık villa Başkan Böcek'ten anlamlı kutlama
Piyasa can bulmalı
Antalya Ekspres

İş dünyası olarak açıklanan tedbirleri olumlu buluyoruz yetkililerin dikkatini ise piyasanın temel direği olan esnafa çekmek istiyorum. Pandemi sürecinde gıda sektörü dışında kalan esnaf çok zor durumdadır. Esnafın salgın kayıpları karşılanmalıdır. Bunu yapmak istihdam kapılarını açık tutacağı gibi küçük işletmelerin hareket kabiliyetini artıracaktır dedi.

Etkilenen esnaf ve sanatkarlar için özel paket hazırlanmalıdır. Her sektörün ihtiyacı ve beklentisi farklılık arz etmektedir. Bir genelleme yapacak olursak Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla sıfır faizli krediler esnafa dağıtılmalı, piyasa can bulmalıdır.

Unutulmalıdır ki esnaf günlerce siftah yapamamıştır. Buna karşın çalışan ücreti, kira, stopaj, elektrik, su, doğal gaz gibi enerji maliyetleri, sosyal güvenlik primleri gibi ödemeleri devam etmiştir. Geçici süreyle ticari faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza sıfır faizli kredi talep ediyoruz. Esnafa verilen her türlü destek, ekonomiye yansıyarak piyasayı rahatlatacaktır.

Yeni Antalya Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Arif Afşin

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres