SON HABERLER :
Antalya'da korona denetimi İcradan satılılık 15.894 m2 sera Kumluca'da satılık tarla Manavgat'ta 19 m2 satılık dükkan Büyükşehir'den 8 Mart'ta kadın personele izin
Tablet ihtiyacı var
Antalya Ekspres

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine geçtiğimiz aylarda 350 bin tablet dağıtımına ilaveten, ocak ayının ortasına kadar 300 bin tablet dağıtılacağını duyurdu.

Buna bağlı olarak Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Hakkari, İstanbul, Kayseri, Van, Şanlıurfa, Şırnak gibi illere tablet dağıtımları yapıldı.

Ancak bu bölgelerde ki talep bunun çok daha üzerindedir. Bu mesele okul, veli, öğrenci ilişkisini bir noktada zedeliyor. Herkeste ‘tableti ben hak ediyorum, bana verilmesi gerekiyor’ diye bir düşünce söz konusu.

Bu da beraberinde kaygıları getiriyor.

Çocuklarda ve ailelerde ‘Acaba geldi de bana mı verilmedi’ diye bir düşünce hâkim oluyor.

Veli, defalarca okulu arıyor ve öğretmenlerimiz ise bunu izah etmekte zorlanıyor.

Bu durumda da derslere katılamama durumu başlıyor.

Eğitimin eşit şartlar altında olması herkesin arzusudur.

Bize göre talebin büyük bir bölümünü karşılayacak düzeyde dağıtımın yapılması lazım ki; gerçek anlamda uzaktan eğitimin işlevi yerine gelsin.

Toplum sağlığı açısından hareketliliğin sınırlandırılması için ortaya konulan politikalara saygı duyuyoruz. Bizler de online eğitimin tüm şartlar zorlanarak verimli bir şekilde gerçekleşmesi için eğitim çalışanları olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent MİRAN

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres