SON HABERLER :
2 metre yükseklikten düşüp öldü Öğretmenler hala aşılanmadı Tesadüfün böylesi Halk otobüsüyle otomobil çarpıştı: 2 yaralı Öfkeli baba cinayet işledi
TOCİN TV yayında
Antalya Ekspres

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Derneği (TOCİN) 2019 yılında kurulduk. TOCİN olarak kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri konusunda farkındalık yaratarak, toplumsal cinsiyet eşitsizliği alanında çalışmalar yapıyoruz.

Bu yüzyılın iki önemli terimi var: İletişim ve teknoloji. Kişisel ya da kurumsal olarak iletişim ve teknolojiyi yeteri kadar kullanamazsanız çağın gerisinde kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Ne kadar donanımlı, ne kadar bilgili, ne kadar deneyimli olursanız olun doğru iletişim kanalları ile bu birikiminizi hedef kitlenize aktarmanın yollarını çoğaltmak gerekiyor.

Buradan hareketle sivil toplum örgütü olarak; web sayfamız (www.tocin.org) Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, gibi sosyal medya kanallarını kullanarak faaliyetlerimizi, amaçlarımızı, görüşlerimizi, projelerimizi, eylem planlarımızı aktarmaya çalışıyoruz.

Broşür, kitapçık, katılım sertifikası, roll-up, afiş, branda gibi görsel materyalleri kullanarak görünürlük sağlıyoruz.

Köşe yazısı, makale, rapor, röportaj, gazete haberi, basın bülteni hazırlayarak yazılı medyada yer alıyoruz.

Birebir görüşme, grup çalışması, atölye çalışmaları, aktiviteler, projeler ile toplumsal olarak geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.

Çağımız iletişim ve medya uzmanları sosyal medya araçlarının en iyi şekilde ve kaliteli, bir o kadar hızlı kullanılması gerektiğini bize anlatıyor. Bu görüşü dikkate alarak iletişim ve basın uzmanımız ile gerekli planlamaları oluşturuyoruz.

Uzun araştırma ve değerlendirmeler sonucu video içerik üretmenin ve yayınlamanın önemli olduğunu gördük. Profesyonel alt yapısı olmadan basit kameralar/cep telefonu kameraları ile video üretiminin mümkün olduğunu fark ettik. Üretilen videoların farklı ve geniş kitlelere ulaşması bizi heyecanlandırdı.

Bu nedenle TOCİN TV adında bir YouTube kanalı kurduk ve ürettiğimiz çalışmaları kanalımıza yüklemeye başladık.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Derneği olarak sizden bir ricamız olacak. Dayanışmanın önemine binaen sizleri kanalımıza bekliyoruz.

Amatör ama yürekten bir çalışma olan kanalımıza siz sevgili dostlarımızı bekliyoruz. “Herkes için eşitlik” sloganı ile çıktığımız bu yolda görüş, öneri, eleştiri bizi geliştirecek, değiştirecek ve büyütecektir.

Ziyaretinizi için buradayız. https://www.youtube.com/channel/UC7Kkug1lR69bxzcYWueMrYA

ABONE olun sizinle birlikte büyüyüp çoğalalım.
 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Derneği Başkanı İlyas Ali Daştan

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres