SON HABERLER :
Muratpaşa’da renkli törenler Serik'te büyük coşku Müdür Ulucan'ın özel ziyaretçileri Çocuk Vali’den park talimatı Gelin saçları ücretsiz oluyor
‘My way’
Antalya Ekspres

Frank Sinatra’nın ünlü ‘My Way’i. ‘Benim Yolum’. Bu günlerde üzerimde bir hoşluk, bir nahoşluk var ki sormayın. Duygusallık tavan yaptı, ayarlarım bozuldu. Hani diyorum aşırı sıcaklar insanda stres, öfke falan yapar da, bende tepkiler farklı. Duygularım, ters köşe yaptı sanki beni. Romantizm diz boyu üzerinize afiyet. Dilimde My Way, aklımda Cunda.

* * *

Günlerdir med-cezirdeyim. Aklım gidiyor geliyor, açıkçası aldı başını gitti memlekete doğru. Şimdi efendim bizim memleketlinin yani İzmirlinin ritüelidir, Ayvalık Cunda Adası. Hafta sonu gidilir, iki gün Cunda’nın rehaveti yaşanır, doğaya ruh teslim edilir. Sonrasında senkronize olarak dönülür. Cunda’ya gitmemek olmaz, sanki şeytan tüyü var bulursan kopar.

* * *

My Way ve Cunda Adası. Ne alaka gibi geliyor değil mi? Oysa ikisi iç içedir, biri olmazsa diğeri pek bir şey ifade etmez. Hadi birlikte gidelim bu kez. Bizim jenerasyon bilir Frank Sinatra’nın ölümsüz parçası My Way’i. Ve benim de tutkumdur, halen dinlerken çok duygulanırım. Sinatra’nın o etkileyen sesiyle söylediği duygu yüklü My Way, Cunda’nın gün batımının olmazsa olmazıdır. Bu ikili, bir efsanedir bizim için. İşte tam da bugünlerde bu sarmalın içindeyim.

* * *

İşte Frank Sinatra’nın My Way’i...

‘Benim yolum, tuttuğum yol.

Hayatı dolu dolu yaşadım.

Her yolu baştan sona dolaştım.

Ve dahası, çok daha fazlası, hepsini keyfimce yaptım!

Pişmanlık mı? Var elbette biraz…

Ama sözü edilmeyecek kadar az!

Her yapmam gerekeni yaptım.

Şimdi son burada, son geldi.

Ve bu yüzden final perdesiyle yüz yüze geldim’.

* * *

Sinatra sözlerinin içinde birkaç pişmanlığından da söz ediyor. Ve ben yine gecenin bir yarısı My Way’i dinliyorum. Ona olan vefamdan hiç vazgeçmeden. Ama eskilerin dediği gibi vefayı kim okur, kim dinler ki!.. Vefayı bilenlere selam olsun.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres