SON HABERLER :
Kemerspor'da hedef galibiyet Juanfran'dan iyi haber geldi Başkan Uysal çalışmaları inceledi Okullara destek sürüyor Fotoğrafın ustası Antalya’da anıldı
Gençler top sizde!
Antalya Ekspres

Üniversitelileri iş hayatına başlatma projesi tıkır tıkır işliyor. İŞKUR ile 100 bin öğrencinin hem sigortalı olacağı, hem de para kazanacağı projenin sloganı da zaten ‘hem sosyalleş, hem de para kazan’. Proje, Sosyal Çalışma Programları ile üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamayı ve onlara çalışma disiplini kazandırmayı amaçlıyor. Ne diyorsunuz gençler, bu fırsat kaçmaz değil mi?

 

* * *

Proje hızla hayata geçirildi, başvurular tamamlandı. Şimdi top sizde gençler.

Yaz aylarında yani Temmuz, Ağustos, Eylül’de İŞKUR’un sosyal çalışma programı sayesinde hem para kazanıp, hem de sosyalleşme imkanı buluyorsunuz. En önemlisi de katıldığınız program kapsamında 800 TL (küsuratı da var) maaş alıyorsunuz. Ve de çalıştığınız süre kadar emekliliğinize etki edecek sigortanız da karşılanıyor. Yani sigortanız da yatırılıyor. Bakınız, üniversite öğreniminizi sürdüreceksiniz, cep harçlığınızı çıkaracaksınız. Valla bundan iyisi Şam’da kayısı.

* * *

Üç ay süreyle düzenlenen program süresi öğrencilerin tatil boyunca kendilerine zaman ayırabilme amacıyla haftada 3 gün ile sınırlandırılıyor. Programlardan bu yaz döneminde en fazla 39 gün, öğrencilik hayatı boyunca ise toplamda 90 gün faydalanabiliyor gençler.

* * *

Ve de Sosyal Çalışma Programları ile asıl amaç, üniversite öğrencisi gençlerin iş hayatına girişlerinde en az teknik beceriler kadar önemli olan takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme gibi sosyal becerilerini geliştirerek mezun olmalarına katkı vermek. Tabii ki sonrasında da iş hayatına girişlerini kolaylaştırmak. Özetle iş tecrübesi edinmelerini sağlamak. Bakın önemli bir detay da, gençlerin programa üniversiteyi okudukları illerde katılıyor olmaları. Ayrıca, yine bulundukları illerde öğrencilerle ilgili açılacak kurslarda da eğitmenlik yapmalarının sağlanacak olması.

* * *

Hazırlanan bu sosyal sorumluluk projesi, üniversitelilerin kaygılarını az da olsa gidermek ve iş hayatına hazırlanmalarına destek vermek açısından umut verici.  Ancak sürekliliğin öneminin de altını çizmek gerekir diye düşünenlerdenim.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres