SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
Alın terine selam olsun!
Antalya Ekspres

 

 

Onlar emeğin emektarları, taşı toprağı anıta çevirenler. Onbinlercesi barış, dayanışma ve aydınlık yarınlar için meydanlarda el ele kol kola omuz omuza verdiler. Alanlar, 1 Mayıs Marşı ile yankılandı hep bir ağızdan söylenen. Dayanışmanın, kardeşliğin, birliğin, iyiliğin ve güzelliğin birleştiği gün olan 1 Mayıs’ta. Aydınlık yarınlar için emek ve dayanışma günü kutlandı coşkuyla kenetlenen yüreklerle. Ve de işçi sınıfı 1 Mayıs emekçi bayramında emeğin, alın terinin bayramını kutladı

* * *

Ve de bu yılki 1 Mayıs’ın teması oldu ‘Memleket İsterim’. Cahit Sıtkı Tarancı şöyle sesleniyordu  ‘Memleket İsterim’ şiirinin dizelerinde.

‘Memleket isterim

Ne başta dert,

Ne gönülde

Hasret olsun’

Olmasın be usta, yüreklerde de gönüllerde de hasret olmasın. Başlar dik yollar aydınlık olsun.

* * *

Emeğin emektarları ‘1 Mayıs, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günü’ diyerek tek yürek oldu meydanlarda. Yüreklerinde büyüttükleri umut,  coşku olup aktı seller misali meydanlara. Emeğin alın terinin bayramı oldu. Devrimin şanlı yolunda ilerleyen halkın bayramı oldu.

* * *

Evet, 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı.  İşçi sınıfının tarihsel ve simgesel bayramı oldu. Geleceğe umutla bakan gözlere, nasırlı ellere, emeğin terine selam ve saygı olsun. ‘Yepyeni bir güneş doğar dağların doruklarından, mutlu bir hayat filizlenir kavganın umutlarından. Yurdumun mutlu günleri, mutlak gelen gündedir’ diyenlere selam olsun. Tüm emekçilerin 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışa Günü kutlu olsun.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres