SON HABERLER :
'Adınız cinayete karıştı' diyerek, yaşlı kadını dolandırdılar ASAT Nisan'da su sayaçlarını okumayacak Vali Karaloğlu’ndan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek Antalya'da dezenfekte ordusu Budak: Önlemler yetersiz
Hadi ama!
Antalya Ekspres

 

 

Emeklilerin 2020 promosyonu ne oldu? Şimdilerde emeklinin tek gündem maddesi, Şubat ayında beklenen promosyon açıklaması. Ama gel gör ki, Ankara’dan tık yok. Milyonlarca emeklinin bekleyişi devam ederken, Türkiye Bankalar Birliği ise SGK ile promosyon çalışmasının yapılmadığını bildirmiş. Buyur buradan yak papaz efendi!

* * *

2020 promosyonları için emeklinin bekleyişi devam ediyor dedik ya, ‘ne zaman belli olacak’ diye de soruyoruz. Yanıt var mı; yok. Başa saralım, emekliye ödenen promosyon ücretlerinde 2017’de başlayan üç yıllık süre Şubat ayında doldu mu doldu. Şubat ayı bitmek üzere ama emekliye halen bir açıklama yapılmadı. Oysa takip ettiğimiz kadarıyla yeni dönem için SGK ile kamu bankaları arasında görüşmeler daha doğrusu pazarlıklar başladı. Emekli heyecanlandı.

* * *

Şubat ayı devam ediyor da, emekli promosyonları için tarih hala belirsiz. Ama emekli sabırla bekliyor, ne de olsa sabretmek onun en iyi bildiği! Milyonlarca emekli yeni dönem için ne kadar promosyon ödeneceği konusunda araştırmasını da yapıyor, ne kadar alacağını da sorguluyor. Onların aklındaki iki soru şu, emekli promosyonları ne zaman ödenecek, 2020 emekli promosyon ücreti ne kadar olacak? Emekli yanıt bekliyor beyler.

* * *

Bu arada emekli derneklerinin talebi de banka promosyonlarının emekli ve çalışanlarla ayni oranda olması, yıllık ödenmesi ve katkının tatmin edici miktarda olması. Talep edilen promosyon rakamının ise 750 ile 1.000 lira arasında olması. Emeklinin talepleri bu fakat Türkiye Bankalar Birliği görüşmenin olmadığı yönünde görüş belirtmiş. Ve açıklamada TBB’nin bu konuda herhangi bir çalışması veya görüşmesi bulunmadığını bildirmiş. Oysa SGK ile Bankalar Birliği arasında Şubat ayında yapılacak görüşme sonucu imzalanacak yeni protokol ile yeni dönemin şartları belli olmayacak mıydı? Ama olmamış.

                                               * * *

Bu arada, yine emekliyi ilgilendiren ek ödeme çalışmaları da gündeme geldi. Ve de emekliler ek ödeme talebini dile getirirken, kaldırılan vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme uygulamasındaki yüzde 4’lük ek ödemenin, yüzde 10’a çıkarılmasını istedi. Emekli talep eder de, verilir mi bekleyip görelim.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres