SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Kadınlara İŞKUR desteği!
Antalya Ekspres

Elinin hamuruyla çoktaaan erkek işine karışan kadınların, ekonomiye katkısı hiç de küçümsenecek gibi değil. Günümüzde kadınlar artık her işe el attı ve alnının akıyla da yoluna devam ediyor. Kadın istihdamın yanı sıra, kendi işini kurarak aile bütçesinin belini doğrultan kadınlarımız, hükümet de size omuz veriyor. Ve de İŞKUR, Mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara aylık 400 lira çocuk desteği ödemesi vermeye başlıyor. Ne zaman mı onu hep birlikte bekliyoruz.

 

* * *

Özellikle son dönemlerde ağırlıklı olarak, istihdam ve teşvik öncelikli çalışmalar üzerinde çokça duran Çalışma Bakanlığı, yaptığı açıklamada ‘İŞKUR olarak gerçekleştirdiğimiz mesleki eğitim kurslarımız ve iş başı eğitim programlarımıza katılan kadınlarımıza, 400 liralık bir çocuk bakım desteği vermeye başlayacağız’ diyor. Ve bu destekle birlikte, İŞKUR’dan faydalanan kadınların sayısal oranlarının da artacağına dikkat çekiliyor. Kadınların iş gücüne katılımlarının, istihdam oranlarının artacağına vurgu yapılıyor.

* * *

Kadın güçlü olursa ülkenin de güçlü olacağı gerçeğinden yol çıkıldığında, kadınlarımızın mutlu ve umutlu olmaları, elbette topluma ve ülkeye de yansır. Ve de bu toplumun güçlü kadınlara ihtiyacı var. Artık ‘Ben bilmem eşim bilir’ devri tarih oldu. İşte bu nedenle kadınlarımıza destek olmalı hem toplumda, hem de çalışma hayatında. Sonuç olarak Ankara’nın aldığı kadına yönelik kararlar, kadınlarımız için umut ve ışık olmaya devam ediyor.

* * *

Kadınlara verilen teşvik ve yapılan düzenlemeler, kadın odaklı meselelerde elbette ilerleme sağlıyor. Amma velakin gözünü, kulağını Ankara’ya çeviren girişimci kadınlarımız, verilecek olan bu desteğin, uygulama tarihini ve zamanını bir an önce öğrenmek istiyor. Sözde kalmamasını dileyerek.

* * *

Evet havadis mühim, hemcinslerim umutla beklemede. İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara vereceği aylık 400 liralık çocuk bakım desteğini. Onlara bir ışık yakıldı sönmesin. Zira kadınlarımıza verilen her destek, umudu da beraberinde getiriyor. Onlar, güçlü Türkiye’nin güçlü kadınları olmak için mücadele veriyor. Kadın sadece iş dünyasın da mı olmalı, hayır parlamentoda, yerel meclislerde ve de yerel yönetimlerde de kadın temsil oranının artması dileğiyle.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres