SON HABERLER :
Zeytinköylülere özel Anne ve Çocuk Günü Prof. Dr. Havva İşkan Işık'ın vinçli bilim aşkı Elektrik mühendisi, serasında ’Çuval’la para kazanıyor Antalya birincisi Yeşilbayır İMKB Simena Antik Kenti’nde genel temizlik zamanı
Turizm çözüm masasında!
Antalya Ekspres

Turizmciler, Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde buluşmaya hazırlanıyor. Ana teması ‘geleceğin turizmi, turizmin geleceği’ olan kongrede sektör temsilcileri, turizmde neler olup bittiğini enine boyuna konuşup tartışacak. AKTOB tarafından bu yıl 8’ncisi organize edilen Uluslararası Resort Turizm Kongresi, bir kez daha turizmin önemli isimlerini Antalya’da buluşturuyor.

 

* * *

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği AKTOB’un organizasyonu ile gerçekleşecek Uluslararası Resort Turizm Kongresi, 29 Kasım Perşembe günü Miracle Hotel Lara’da saat 09.00’da başlıyor.  Farklı konu başlıklarında oturumlarla devam edecek olan kongreye, önemli isimler katılıyor. Şöyle bi göz atacak olursak ‘geleceğin turizmi, turizmin geleceği’ni, yurt içinden ve yurt dışından seyahat endüstrisinde  yer alan turizmin tüm kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey karar verici temsilcileri çözüm masasına  yatırıyor. Sektör açısından oldukça önemli bir kongre.

* * *

Son yıllarda zor dönemler geçiren sektör temsilcileri, 2018 yılına umutla girmiş ve nerdeyse arayı kapatmış gibi görünüyor. Ama sektörün dertleri de sorunları da bitmek bilmiyor. Peki kongrede ağırlıklı olarak hangi konular ele alınıyor. Kongrede masaya yatırılacak konu başlıkları arasında, Türkiye’de turizmin durumu ve Akdeniz bölgesinde rekabet. 2019 Türkiye turizminin tanıtım stratejisi ağırlıklı olarak yer alıyor. Konaklama sektöründe olup bitenlerin de ele alınacağı çözüm masasında, 2019’un yol haritası da belirlenir mi?

* * *

Yüksek bir katılımın beklendiği Uluslararası Resort Turizm Kongresi ile ilgili konuşan sektör temsilcileri, Türk Turizminin yeri ve geleceğinin dünya turizminin önemli isimleri tarafından değerlendirileceğini belirtiyor. Dünya turizm pazarının etkin isimlerinin de konuşmacı olarak yer alacağı kongrede, ayrıca turizmin mevcut ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımalarının da 8’nci Uluslararası Resort Turizm Kongresinde ele alınacağını söylüyor.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres