SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Akıl da nadasa mı yattı?
Antalya Ekspres

Sanki öyle bir haleti ruhiye içindeyim. Akıl yerinde de, sağlıklı düşünemez oldum gibi. Daha doğrusu pek düşünemez oldum, ‘adam sende’ gibiyim. Bir şeyleri yerli yerine oturtamıyorum. Mantık deseniz aldı başını firar etti. Hal böyle olunca da, amaçsız dolanıp duruyorum ortalık yerde. Şöyle ki, ithal ürünün toprağına küstürdüğü çiftçi, tarlasını nasıl nadasa bıraktıysa o misal yani. Benim akıl da nadasa yattı. Peki, siz ne durumdasınız?

***

Sordum, zira etrafıma bakıyorum hali-pürmelalimi dost arkadaşla paylaşıyorum benden pek de farklı değiller hani. Bir dinamik zafiyet var topluca. Belki de suç ‘Zemheri’de. Olur olmaz suratını karartan gökyüzü, yüreğimizi de kararttı kendi gibi. Asık yüzlü karamsar olduk. Zaten, yenilerdeki adı ile mutant mı, varyant mı her ne ise şu salgın belası hepimize dünyayı dar etti. Ama aşı da yok. Aşı demişken, aşılamada yaş aralığı gelenler, randevu alıyor almasına da Sağlık Ocakları ‘aşı yok’ diyor. Talep var ama… Olsa dükkan senin misali.

***

Her şey üst üste gelince, milletçe şavkımız kaydı sanıyorum. Ruhsal denge med-cezir yaparken, yaşam emerjisi de tükendi. Kaygılar endişeler derken, sosyal yaşantımızın da tercihlerimizin de DNA’sı değişti. Tepe taklak oldu. Bunun sonuçları ne olur. Bir fikriniz var mı? Bence yok. Akıl nadasa yattı.

***

Neyse bunu da bir kenara bırakalım. Şubat’ı da yarıladık. Zemherinin son ayı. Sayılı gün, cüce Şubat’ı da hayırlısıyla uğurladık mı, gelsin Mart. Güzelim Bahar’a ‘hoş geldin’ deriz. Bu yıl yağmur sel oldu, fırtına hortum. Bilmezdik neye benzediğini öfkesini deliliğini hortumun. Yıktı geçti. Toprak suya doyduğuna, barajlar dolduğuna göre, artık yağmurun sele ‘güle güle’ demenin vakti geldi. Zira, Antalya’ya güneş yakışıyor.

***

Özlemini çektiğimiz, ilk Bahar’a bir çentik daha atalım ve Mart ayının gelmesiyle birlikte güneş, sımsıcak yüzünü Antalya’ya çevirir. Biz de hayatımızın kontrolünü ele alırız. ‘Hoş geliyorsun Bahar’.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found