SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
Akıl da nadasa yattı!
Antalya Ekspres

Sanki öyle bir haleti ruhiye içindeyim. Akıl yerinde de, sağduyu yok olmuş gibi. Sağlıklı düşünemez oldum, daha doğrusu pek bir düşünemez oldum, ‘adam sende’ modundayım. Bir şeyleri yerli yerine oturtamıyorum. Mantık deseniz aldı başını firar etti. Hal böyle olunca da amaçsız dolanıp duruyorum ortalık yerde. Şöyle ki, ithal ürünün toprağına küstürdüğü çiftçi, tarlasını nasıl nadasa bıraktıysa o misal yani. Benim akıl da nadasa yattı. Peki, siz ne durumdasınız?

***

Etrafıma bakıyorum, sorguluyorum, hali-pürmelalimi dost arkadaşla paylaşıyorum benden pek de farklı değiller hani. Bir dinamik zafiyet var topluca. Kimsenin yüzü gülmediği gibi gölgesiyle kavgalı adeta ‘neden beni takip ediyorsun’ da. Etrafta gülen yüz de yok, hal hatır soran da. Kendi kendimize konuşur olmuşuz haberimiz yok. Oysa mevsim ilkbahar, doğanın duyguların tazelendiği mevsim. Öyle deniyor da hani nerede o kavramlar. İğdiş mi edildi?

***

Her şey üst üste gelince, milletçe, şavkımız kaymış gibi. Ruhsal denge, med-cezir yaparken yaşam enerjisi de tükenmiş. Kaygılar endişeler derken sosyal yaşantımızın da tercihlerimizin de DNA’sı değişmiş. Tepe taklak olmuş. Bunun sonuçları ne olur bir fikriniz var mı? Bence yok. Zira akıl da nadasa yattı.

***

Neyse bunu da bir kenara bırakalım. Tıpkı yükselen işsizlik, artan enflasyon ve de bize hakkını helal etmeyen gençleri bir kenara bıraktığımız gibi. Yerli ve milli enflasyonu da unutalım gitsin, akçe meselesini unuttuğumuz gibi.

***

Özlemini çektiğimiz, İlk Bahar’ın son ayı Mayıs’a bir çentik daha atalım. Kapıda bekleyen Yaz mevsimini düşleyelim. Haziran ile birlikte enerji kaynağımız olan güneş yüzünü Antalya’ya çevirir. Mevsim yaz olunca da tatil hayalleri kurulur, eh kimi gerçekleştirir, kimi de ‘hayal-i hanemde tasvir-i cemalin’ der avunur.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found