SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
Alın size tatil hayali!
Antalya Ekspres

Ramazan gelmeden seyran yeri bayram oldu. Yılın ilk dini bayramı olan ramazan bayramı tatilini Ankara, 9 gün olarak açıklayınca vatandaş bayram hayallerine daldı, tatil planlarını yapmaya başladı bile. Böylece 9 günlük bayram tatili turizmciye moral, iç pazara da bayram oldu.  

Ramazan geldi geliyor, eli kulağında. Vatandaşta ramazan hazırlıkları, turizmcide bayram rezervasyonları... Cumhurbaşkanlığı, bayram tatili açıklamasını yaptı. İyi işte, seçim stresi ardından gelen zamlar falan derken gerilen sinirler, ramazan ayında huzura kavuşur. Bayramda da tatil rehavetine.

* * *

İyi de daha ramazanı görmeden bayramın bunca telaşı niye ki. Parmak hesabı yapalım, daha bayrama 35-40 gün var. Durun biraz sakin olun. Diyeceğim ama diyemiyorum. Bayram seyran derken, tatil hayalleri kuruluyor. Ehh bu ham hayaller de yavaştan olgunlaşırken, vatandaşın da morali yükseliyor. Yani yaşam sevinci oluyor. İyidir hayal kurmak. Ne kadarı gerçekleşir veya gerçekleşmez ama hayata tutunmanın bir yolu da hayal kurmaktan geçmiyor mu? İşte alın size tatil hayali.

* * *

Gelelim turizme. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması hamlesi amacına ulaşırken, rezervasyonlar da büyük ivme kazandı. Ankara’nın uzun bayram tatili kararı, sektörü hareketlendirdi, turizmciye de tatil morali oldu. Tabii ki 9 günlük bayram tatili rezervasyonları, iç pazar anlamında da canlılık oldu. Turizmci, özellikle kıyı bölgelerinde yüksek doluluk oranı bekliyor. Ve de erken rezervasyonların bir fırsat olduğunu hatırlatıyor.

* * *

Anlıyoruz ki, bayram tatili programları yapanlar için bu dönemler bir fırsat. O zaman, ramazan öncesi dolu dolu bir bayram dönemi yaşamak istiyorsanız şimdiden harekete geçmeniz pek doğruymuş. Bayram heyecanını tatil fırsatına dönüştürmek isteyenler, buyurun işte fırsat. Bırakın artık parmak hesabını, çetele tutmayı falan. Gelen ramazan, ardından bayram...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres