SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
Başkentten inciler!
Antalya Ekspres

Siyaset dünyası enflasyonu tartışıyor, ekonomiye ince ayar falan veriyor. Vatandaş ne yapıyor? Vatandaş hayretler içerisinde izliyor izaha muhtaç açıklamaları. İzah mı, mizah mı anlamıyoruz. Ekonominin patronu söyledi, Ankara’nın dar gelirliler ile ilgili çıkışını ‘Bu sistemden dar gelirliler hariç, firmalar ve ihracatçılar kar ediyor’. Eee biz de biliyoruz zaten de!

***

Ankara’nın incilere bir çentik daha atalım mı? Vatandaşın derdi bitmiyor, vatandaş çaresiz, artan enflasyon ile mücadelede tükenmişliğin sınırına gelmiş, ekonominin patronu ‘enflasyonu düşürmek için sert tedbirler alabilirdik’ diyor. Ne bu şimdi? Özeleştiri mi, itiraf mı? Demek ki alınmadı, alınamadı her ne demekse? İzah mı, mizah mı?

***

Hani dar gelirliler hariç, herkes ekonomik sistemden memnunmuş ya. Boş verin memuru, emekliyi asgari ücretliyi falan. Ne olmuş yani, ülkenin yarısından fazlası asgari ücretle çalışıyor ve geçinemiyorsa, değil mi ama? Esnaf batmamak için kendince formüller üretiyormuş, çiftçi tarlada ürün yerine dert hasadı yapıyormuş, emekli maaşı ile geçinemeyen emekliler, 70’inden sonra iş arar olmuş, vatandaş sosyal yardıma muhtaç hale gelmiş. Kime ne?

***

Ne denmişti ‘beklentiler revize ediliyor, hedef tek haneli enflasyon’. Algı mı olgu mu derken enflasyon hedefi yine şaştı. Yarın maliyetler fiyatlara yansır, enflasyon artmaya devam eder. Neyin ne zaman olacağını ezberlettiler, herkes kendince ekonomist oldu bile. Enflasyon ile yatıp, enflasyon ile kalkan vatandaş başka bir şey düşünemez, konuşamaz oldu. Ekonomik terimleri bile ezberledi.

***

Hani ne oldu kira düzenlemesi? Hala ortada kiracıya nefes aldıracak somut bir adım yok. Düzenleme yok ama tavsiye var, ne diyor Ankara ‘ev sahibi ile kiracı anlaşamıyorsa, mahkemeye başvurabilirler’. Hatırlatıldı iyi oldu! Da, Haziran ayında kira artışı TÜİK verilerine göre yüzde 39.33 olarak gerçekleşmiş bunu ne yapacağız?

***

Son cümleyi Cahit Sıtkı Tarancı’nın dizeleriyle noktalayalım. Ne diyor Tarancı
‘Memleket isterim
Ne başta dert
Ne gönülde hasret olsun’ Sağlıcakla kalın.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found