SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
Bizi örnek almayın çocuklar!
Antalya Ekspres

Sizler bizim geleceğimiz, umutlarımız, yarınlarımızsınız. Sizler bu yurdun temeli, ülkenin geleceğisiniz. Yarının teminatı sizlersiniz. Ve bizler, yarının teminatı olan sizlere, sizlerin gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun. Ulusumuzun ve milletin geleceği siz çocukların azmi ile büyük ve parlak olsun. Siz hiç umudunuzu yitirmeyin çocuklar, coşkunuzu heyecanınızı hiç kaybetmeyin. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ülkenin huzurunu, refahını ve geleceğini sizlere emanet etmedi mi? Öyleyse, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. Biz size, siz geleceğe umutla bakın çocuklar.

* * *

Çocuklarımızın rol modellerine bir bakın! Yine bir sarmalın içindeyiz, dolandık yumak olduk Arapsaçına döndük. İçimiz dışımız kin ve nefret doldu. Toplumsal öfke çığ gibi büyüyor. Hiçbir şeyi doğru düzgün yapamaz olduk, attığımız her adımda, soluduğumuz her nefeste kin var, öfke var, ötekileşme var, ayrışma var. Verdiğimiz bu ibretlik görüntü ile mi geleceğimize, çocuklarımıza örnek olmayı düşünüyoruz acaba? Çocuklarımıza emanet edeceğimiz çağdaş Türkiye bu mu?

* * *

Geleceğimiz, yarınlarımız dediğimiz çocuklarımıza biz mi örnek olacağız. Farkında mıyız acaba toplum olarak biz ne hale geldik. Söylemek istediklerimizi medenice anlatmaktan aciz hale gelen, sesimizi duyurmak için şiddete başvuran, fikirleri derdest edip çuvala dolduran bizler mi çocuklara, gençlere örnek olacağız. Geçiniz beyler, artık takkeyi masaya koyup fikir, düşünce adı her ne ise neşter vurmanın zamanı gelmedi m? Öfkeyi, kini, kavgayı, küfrü zapt-u rapt altına almanın zamanı gelmedi mi? Çocuklarımızdan utanmanın zamanı gelmedi mi? Ne demokrasiyi, ne de çok sesliliği becerebildik. Avazımız çıktığı kadar bağırmaktan yorulmadık mı? Yakışmıyoruz beyler, 21’inci yüzyılın Türkiye’sine yakışmıyoruz.

* * *

Şimdilik siz bizi örnek almayın çocuklar. Biz büyüklerin, sizlerin gelecek umutlarını yok etmesine izin vermeyin. Yarınlar sizin, yarınları siz şekillendireceksiniz. Coşkunuzu kaybetmeyin. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak sizlersiniz. İnanın bizim sizlerden öğrenmemiz gerekenler var, aklınızda olsun.  Ve de bayramınızı, geleceğe umutla bakarak neşe içinde kutlayın. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun çocuklar.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres