SON HABERLER :
Öykü Arin'in annesinden kemoterapi haberlerine sitem Küçük valinin ilk talimatı emniyet kemeri tokası oldu Korkmaz 6 yılın rekorunu kırdı Sağlık Sen'den istihdam talebi Göz için sarı ve turuncu gıdalar tüketin!
Deliye her gün bayram!
Antalya Ekspres

Günler, haftalar, aylar hatta yıllar aldı başını gidiyor. Nasıl da hızlı geçiyor zaman. Işık hızında, daha dün ramazan hazırlığı vardı, işte geldi bayram. Yine bi hazırlık başladı evlerde bayram hazırlığı mı, yok canım eskidendi o. Şimdi malum olduğu üzere bayram tatili hazırlığı. Ne yapsak, nereye gitsek, ne etsek. Eğer hala  düşünüyor ve karar veremiyorsanız geçmiş olsun. Otellerde boş oda falan kalmamış, doluluk oranı yüzde yüzleri bulmuş bile. Ha bu arada, tatil fiyatları da pek bi zamlanmış. Bazı tatil bölgelerinde otel fiyatları yüzde 30 oranında yükselirken, bu rakam bazı otellerde yüzde 60-70’leri bulmuş.

 

***

Talep artınca zam da erken göründü herhalde. Ramazan’ın Haziran ayına denk gelmesi erken rezervasyonlara ilgiyi patlatmış olacak ki, canlanan talep otel fiyatlarını arttırmış. Bu arada, bu yıl hem yabancı hem de yerli turistlerin taleplerinde ciddi artış yaşanacağı ve sezonda otellerde boş oda bulmanın çok zor olacağı da yine turizmciler tarafından söyleniyor. İlgilenmeyenleri pek ilgilendirmiyor da ilgilenenlere duyurulur.

***

Bir kere tatil, yani bayram tatiliydi yaz tatiliydi belli kesimin plan ve projesi. Emeklinin, memurun, asgari ücretlinin haddine mi düşmüş otellerde, tatil köylerinde bayram tatili falan yapmak. Asgari ücretlinin geçim koşulları açlık sınırının altındayken. Enflasyon desen ocağımıza incir ağacı dikmiş, hele de gıda ürünlerinde cep yakar olmuş.  Aile bütçesinde delik büyümüş, yamanmıyor, kredilerden medet umulur olmuş. İki yakamız bir türlü bir araya gelmez olmuş. 

***

Hani amacım goygoyculuk falan yapmak değil ama yaşıyor ve görüyoruz. Hal böyle olunca da, tatil planları falan yapmak da harcımız değil. Bizim evin halleri belli, ayın sonunu nasıl eder de kazasız belasız getiririz halleri. Yapılacak en güzel bayram tatili de evde dinlenmek, dost ahbap ve aile ziyaretleri. Zaten şunun şurasında üç günlük bir tatil. Havalar da çok sıcak, kendini yollara vurmanın, sarı sıcağın altında tatil yapacağım diye koşuşturmanın ne alemi var. Otur evinde. İster züğürt tesellisi deyin, ister tercih. Sanki başka seçenek varmış gibi.

***

Nolcak yani bize her gün bayram! Akıllı olup, dünyayla uğraşacağına deli ol dünya seninle uğraşsın…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres