SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
Enflasyon kendini aştı!
Antalya Ekspres

Ve de son 20 küsur yılın zirvesine çıktı, bunun esbabı mucizesi ne ola ki? Dedikten sonra haftaya Mayıs ayı enflasyon rakamlarında söz ederek başlamak gerekiyor gibi. Zira TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranları yine tartışmalara neden oldu. Kurum, yıllık enflasyonu yüzde 73.50, aylık enflasyonu ise yüzde 2.98 olarak buyurdu. Biz de soralım ‘bu nasıl bi yüzde’

***

Şimdi gelelim asıl meseleye, TÜİK'in yayınladığı resmi oranlar, açıklanacak olan Temmuz ayı emekli zammını belirliyor ya, milyonlarca emeklinin maaşları bu hesaba göre yine kadük kaldı. Haziran ayı enflasyon rakamları bakalım ne olacak? Emeklinin sabrı sınanıyor, uzmanlar ise çalışanın da emeklinin de kaybını büyük olacağı görüşünü belirtiyor. Bu arada asgari ücretliler için ise, ‘ücretlere her ay enflasyon farkı yaratılsın' tavsiyesinde bulunuyor.  

***

Emeklinin beklediği Temmuz ayı zammı, önümüzdeki ay açıklanacak enflasyon oranı ile birlikte kesin olarak belli olacak amma, memur ve emekli Temmuz farkına zam istiyor. Emekliye göre, TÜİK'in açıkladığı enflasyonunda rakamsal baz nedir acaba? Neyi baz alıyor TÜİK? Ekonomistler de vatandaş da anlamakta güçlük çekerken sorgulamaktan da başı ağrıyor. Artan enflasyon, gıda fiyatlarımdaki fahiş etiketler. Buyurun işte, Haziran ayı kira artış oranı belli oldu, yüzde 39.33. Düz hesap yüzde 40. Neyin kafası bu arkadaş. Ankara, emlak piyasasına ince ayar vermek için konuyu mercek altına aldı ama sonuç?

***

Vatandaş hesap kitap yapmaktan, total düşünmekten bitap düşmüş. Kalem kalem gelen zamlar. Çetele tutmaya gerek yok. Hele de kiralar, ipin ucu kaçmış yakalayabilene aşk olsun. Kabus olan kira artışları, akşamdan sabaha benzine motorine gelen zam, elektrik ve doğalgaza zam, gıdaya ilaca zam. Nedir bu milletin beyni yandı. Arapsaçına döndük. Filler tepişiyor, karıncalar eziliyor misali. Haydi, hayırlı haftalar olsun!

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found