SON HABERLER :
Aşık Veysel anıldı Antalyalı modacıdan yeni kreasyon 50 yıldır sigara içen kanser hastası operasyonla sağlığına kavuştu 4 ülkenin meyvesini tek ağaçta yetiştirdi, bahçe ziyaretçi akınına uğradı Böcek istifa söylentilerine sert çıktı
Fark yaratan kadınlar
Antalya Ekspres

Antalyalı kadın girişimciler kabına sığamıyor. Son günlerde hazırladıkları projeler ve hayata geçirdikleri etkinliklerle de kente damgasını vuruyor. Hemcinslerimizin el atmadığı, yer almadığı sektör nerdeyse yok gibi. İstihdama ve de ekonomiye katkıları azımsanamayacak boyutlarda. İşte sıcağı sıcağına bir girişim. Kimden? TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’ndan. Çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Kurul, bu kez 2017’de Antalya’nın fark yaratan kadın girişimcilerini belirledi.

* * *

Elbette her girişimci kadının başarısında bir geçmişi ve hikayesi vardır. İşte tam da buradan yola çıkan TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu, kadın girişimcilere destek olmak, fikirlerinin ve projelerinin bilinirliliğini arttırmak, teşvik etmek ve başarı hikayelerini gündeme taşımak amacıyla altı yıldır bir yarışma düzenliyor. Bu yıl da ‘2017 Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimciler’ yarışmasına, girişimci kadınlar projeleri, iş fikirleri ile katıldı. Ve Başarı Hikayeleri ile ödüllendirildi.

* * *

Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimcileri, farkındalıklarını bu proje ile kanıtlarken onların başarı hikayeleri de hemcinslerine hem örnek oluyor hem de teşvik açısından onları yüreklendiriyor. Sonrasında ne oluyor biliyor musunuz?  Projeye geçen yıllarda katılan veya dereceye giren kadın girişimciler, özellikle evde üretim yapan kadınlara tanıtım, pazarlama ve iletişim ağı kurmalarında destek veriyor. Böylece evde üreterek aile bütçesine hatta yaşadığı bölgenin ekonomisine karınca kararınca katkı sağlayan kadının sosyalleşmesine ve özgüveninin artmasına da destek veriyor. Kadına kadın desteği.

* * *

ATSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nun her yıl düzenlediği ‘Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışması’nın bu yılki kategorileri ‘Yenilikçi İş Fikrinde Kadın, Yöresinde Fark Yaratan Kadın, Sosyal Girişimcilikte Kadın, Dijital Dönüşümde Kadın’ olarak belirlendi ve ilk üçe giren kadın girişimciler başarı hikayeleri ile ödüllerini aldı.

* * *

Kadın girişimcileri ve girişimci adaylarını cesaretlendirmek, girişimcilik kültürünün artması yönünde onları teşvik etmek adına düzenlenen bu tür sosyal içerikli projeleri desteklemek, hepimizin görevi olmalı diye düşünüyor ve de TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nu alkışlıyorum. 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres