SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
Giderken kavilleşmiştik!
Antalya Ekspres

Derler ya, ‘hastalık geliyorum demez çat kapı gelir’. Ihh benimkisi öyle olmuyor. Onun beni yoklayacağı mevsimi de, ayı da hatta abartayım günü de bellidir. Hazret öyle kafasına göre takılmaz. Randevulu gelir.  

* * *

İşte onunla vuslat zamanı geldi. Geçen yıl giderken vermişti randevuyu, şaşmadı. Zaten ben de onu bekliyordum ‘eli kulağında gelir’ diye. Benim hastalık dönemime bir iki gün kaldı. Haziran’ın ilk günleriydi kavlimiz. Aha da geldi. Ben mi, pek iyi değilim üzerinize afiyet. Tepeden tırnağa berbat... Yukarıdan aşağıya, soldan sağa her yanım ağrıyor. Midemin ağrısı ise beni yemeden içmeden kesti kesiyor. Tadım tuzum kalmadı. Evin içinde bahtsız bedevi misali dolanıp duruyorum. Bir an önce gelse de, sonrasında onu hayırlısıyla uğurlasam. Bir arıza çıkmadan.

* * *

Aslında benimkisi bahar yorgunluğu falan değil. Zaten o da baharda gelmez. Yazın ilk günlerini bekler. Yani bizimkisi ‘yaz aşkı’ gibi. Geldim geliyorum diye de bekletmez. Randevuyu verdiği ayda gelir, ben de ona inat yatak döşek yatmam. Hastane, doktor, tahlil derken onunla didişirim. Sonrası mı? Hastalık bu, galibi de mağlubu da olmaz. Biraz ondan biraz benden.

* * *

Geçen yıl da tam bu aylarda, Mayıs’ın sonu Haziran’ın başıydı ziyarete geldiğinde. Elbette sersemletti, endişelendirdi. Hani demezler mi ‘canın, ağrıyan yerindedir’. Bu kez de göğüs, sırt ve mide ağrılarıyla uğraştırıyor beni. Şimdilerde kendimi dinliyorum, ağrılar vücudumun başka nerelerini ziyaret edecek diye beklemedeyim. Sonrasında tabii hastane turlarına başlarım. Doktorlarla köşe kapmaca misali. Oradan oraya sevk.

* * *

Ne bileyim ben, aslında pek de nazlı nazende değilimdir sağlık konusunda. Kolayına havlu atmam. Yok bahar yorgunluğuydu, yok kış gribiydi, kapalı hava sendromuydu. Benim sağlık sorunum randevulu. Onun gelişini de gidişini de bilirim. Dedim ya giderken kavilleşiriz.

* * *

Aslında ben onu pek ciddiye almıyorum da. Vücudum ihanet ediyor bana. Ağrıyıp, sızlayınca bana da huzur vermiyor. Neyse durum böyle yani. Hal-i pürmelalimi sizinle paylaşayım dedim. Sağlıcakla kalın.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres