SON HABERLER :
'Adınız cinayete karıştı' diyerek, yaşlı kadını dolandırdılar ASAT Nisan'da su sayaçlarını okumayacak Vali Karaloğlu’ndan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek Antalya'da dezenfekte ordusu Budak: Önlemler yetersiz
Gönlü yücelere gönül desteği!
Antalya Ekspres

Kentimizde sosyal ve toplumsal içerikli sorun çözüp, çözüm üreten öylesine değerli vakıf ve dernekler hayata geçiriliyor ki, alkış tutmamak mümkün değil. Ancak bize düşen pay sadece ‘Yüreğinize sağlık’ demek olmamalı değil mi? Daha tez hedefe ulaşmaları için el birliği ile katkı vermeli, sağından solundan destek olmalı, gönlü yücelere gönül desteği vermeli.

* * *

Adı ‘Artı Nefes Vakfı’. Nefes alıp vermeye başladı bile. Ve de yola ‘Yaş alınır, yaşlanılmaz’ ilkesiyle çıktı. Çıkış o çıkış. ‘Yaşlıyım’ demeyenlere yol haritasını belletmek için kaliteli yaş almanın, yaşam sürmenin teorik ve uygulamalı yol göstericisi oluyor çalışmalarıyla. Elbette gönüllük esasına dayanan ve her an yanınızda olan Artı Nefes Vakfı, Ger ontoloji (yaşlılık bilim) uzmanı bir akademisyen ile Köy Enstitülü emekli bir öğretmen ve deneyimli bir iş kadını tarafından kuruldu. Bu insanların yürekleri heyecan, beyinleri proje zengini. Deneyimlerinden aldıkları güçle yola çıktı, gönüllülerden alacakları destekle de hedeflerine tez varacakları inancı içinde.

* * *

‘Bir meyve ağacı gibi olmalıyız’ diyor vakfın gönüllüleri. Ve de ‘dökülen yapraklarımız toprağı, meyvelerimiz toprağın üstündeki canlıları beslemelidir’ diye devam ediyor gönüllüler. Gölgeleriyle, yaşlanmak istemeyenlere yol gösterici olarak. Vakfın bünyesinde farklı çalışma grupları oluşturulmuş ilkeleri doğrultusunda. Ama benim en fazla dikkatimi çeken Artı Nefes Yaşam Evleri grubunun hizmeti. Adından da anlaşılacağı gibi, yalnız kalan ve kimi kimsesi olmayan ama yaşlılığı da kabullenmeyenlerin yaşam alanları Artı Nefes Yaşam Evleri.

* * *

Yaş alıp da kendini yaşlı hissetmeyenlerin, yaşama sıkıca tutunanların tercihi Nefes Yaşam Evleri. Sosyal çevrelerinden koparılmadan, ömür boyu güvenli ve artıları olan kaliteli yaşamı, sunuyor ikinci baharını yaşamak istenenlere.

* * *

O zaman gelin hep birlikte gönüllü olalım. Artı Nefes Vakfı’na biz de dokunalım. Onların beklentilerine ve çağrılarına omuz verelim. Mesela gönlümüzden ne kopuyorsa bağışta bulunalım, çalışma gruplarında zamanımızın elverdiğince görev alalım, elimizden geldiğince destek olup el verelim. Onlar gönüllüleri bekliyor ya siz?

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres