SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
Hayal gücümüzden kime ne?
Antalya Ekspres

Diyelim ve hafta sonuna en güzelinden iyi niyetle girelim. ‘Niyetimiz iyiyse yaşam bizi ıskalayamaz’ diye düşünelim misal. Zaten, malum nedenlerden dolayı toplumsal reflekslerimiz değişip, tepetaklak olmadı mı? Biz de yaşama dürbünün tersiyle bakalım bir süreliğine de olsa, hayal gücümüzün devrelerini açalım, beynimizi resetleyelim mesela ne dersiniz? Süreci uzun mu kısa mı tutarsınız bilemem ama en azından bu hafta sonunu ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na çevirelim. Hayal gücümüzden kime ne?

***

Özlemin azı çoğu olmaz nasıl olsa. Hafta sonu özlemine takılalım, somurtarak değil, gülümseyerek başladığımız günü, keyfimizi kolumuza takarak sürdürelim. Sevmeyi unutmadık ya, insani özlemlerimizi hatırlayalım canımızın çektiği hayal gücümüzün yettiği yere kadar. Belki bu kısa mutluluklar ile kendimizi yeniden bulur, asık yüzler yerini gülümsemeye bırakır. Ne dersiniz?

***

‘Nasıl başlarsa öyle gider’den yola çıkalım mesela. Düşüncelerimizi, hayal gücümüzle harmanlayalım, gönlümüzün çektiği gibi, frene basmadan duygularımızın yettiği yere kadar. Mantık mı? Onu da bir süreliğine unutalım gitsin. En azından hafta sonunun son mesai gününü böyle noktalayalım. Kendimize bile hesap vermeden.

***

Özdemir Asaf’ın dizelerinden esinlenelim mesela.
‘Baharda kışı, kışın baharı özler insan
Kavuşmak şart mı, boş ver
Bazı şeyler yokken de güzel’...

***

Tamam, işte biz de ‘var’ gibi düşünüp, duygularımızı tazeleyelim yaşananlara inat, sözü aşıp öze değsin. Gelin, bugünden duygularımızı tazeleyelim, hayallerimizi kuralım hafta sonuna dair, yarının güzel olmasını dileyelim. Kime ne zararımız olur ki?

***

Haydi, gelin bugünden bir kenara itiverelim olumsuz düşünceleri, kaygıları. Bakalım hayata yüzümüzün gülen tarafıyla, surat asmayı bırakarak ‘bir gün beylik beyliktir’ diyerek. Üç gün de olsa yetmez mi? Sonrasına da haftaya başlarken bakarız, erteleyelim sırf gıcıklık olsun diye. Bu yaşam bizim değil mi, ‘paşa gönlüm bilir’ dersek ne olur yani? Öyleyse hepimize mutlu hafta sonları olsun.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found