SON HABERLER :
Bakanlıktan stadyuma 12 milyonluk yatırım Şiddet görmeden yaşamak istiyoruz Antalya’da kadın olmak ve Antalya için öneriler… Çoban Kader'in hayali milli takım forması Büyükşehir Finike'de sulama kanalları etrafına duvar örüyor
Hisseli Harikalar!
Antalya Ekspres

Gelin haftaya iyi niyetlerle başlayalım. Niyetimiz iyi olursa, yaşam bizi pek ıskalayamaz diye düşünenlerdenim. Zaten, malum nedenlerden dolayı toplumsal reflekslerimiz değişti, tepe taklak oldu. Biz de yaşama dürbünün tersiyle bakalım bir süreliğine de olsa. Ne dersiniz? Süreyi uzun mu tutarsınız kısa mı bilemem ama günlük yaşantımızı ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na çevirelim bu hafta. Hayal gücümüzden kime ne?

***

Hiç olmazsa bu haftaya, başından biz yön verelim. Misal haftaya sıcacık bir gülümsemeyle, hani alışık olduğumuz ama unuttuğumuz yürekten bir selamlaşmayla başlayalım. Sevmeyi unutmadık nasıl olsa değil mi? İnsani özlemlerimizi hatırlayalım çaktırmadan, kırıp dökmeden. Canımızın çektiği, hayal gücümüzün yettiği yere kadar. Belki bu kısa mutluluklar ile kendimizi yeniden bulur, asık yüzler yerini gülümsemeye bırakır. Ne dersiniz?

***

‘Nasıl başlarsa öyle gider’den yola çıkalım. Düşüncelerimizi hayal gücümüzle harmanlayalım. Ve de gönlümüzün çektiği, frene basmadan, hayal gücümüzün yettiği, mantık kuralının iğdiş edildiği insani duygularımızı öne çıkaralım. En azından bu haftaya böyle başlayalım. Hesap vermeden. Özdemir Asaf’ın dizelerinden esinlenelim mesela.
‘Baharda kışı, kışın baharı özler insan.
Kavuşmak şart mı boş ver,
Bazı şeyler yokken de güzel…

***

Haydi, bu haftaya umutla, mutlulukla başlayalım. Duygularımızı tazeleyelim yaşadıklarımıza inat. Bilirsiniz derler ya ‘Bir şey söyle ki, sözü aşsın öze değsin’ tam da böyle işte. Gelin bugünden kederli ruhumuzu tazeleyelim güzelliği, umudu yeşertelim. Kime ne zararı olur ki?

***

Bir kenara itiverelim olumsuz düşünceleri. Bakalım hayata dürbünün tersiyle, bakarsınız gülüverir bize bu gamlı hayat. Yok, hayır, en azından bu günlerde gülmez mi diyorsunuz? O zaman biz hayata gülelim, ona gıcıklık olsun. Bu yaşam bizim değil mi? Paşa gönlüm bilir. Ben bu haftaya mutlu başlamak istiyorum’ dersek ona ne?

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres