SON HABERLER :
Kaçak saat operasyonu Okul çevreleri sıkı denetimde Chico rekor için sahaya çıkacak ASFİM'de yaz kayıtları başladı Zıp Zıp Park’ta eğlence zamanı
İkramiye tarihi 27 Mayıs!
Antalya Ekspres

Haydi emekliler gözünüz aydın. Tarih açıklandı, bu yılın ilk ikramiyesini 27 Mayıs’ta cebinize koyacaksınız. Tabii bir mütekait olarak ben de. Aman ne iyi. Öyle ya, milyonlarca emeklinin gözü kulağı, bayram ikramiyeleri için Ankara’dan açıklanacak tarihe kilitlenmişti. İşte beklenen tarih nihayet açıklandı. Ödemeler, 27 ila 31 Mayıs tarihleri arasında bankalara yatırılıyor.

 

* * *

Emekliler artık sadece zam dönemlerini değil, ikramiye tarihlerini de iple çekiyor. Dini bayramlarda emekliye verilen biner liralık bayram ikramiyesinin ilki Mayıs ayında cepte. İkinci bin liralık bayram ikramiyesi ise Ağustos ayının ilk haftası. Eh Temmuz da zam ayı olduğuna göre, bu yaz mütekaitler için kazançlı geçecek demektir.

* * *

Önemli bir havadis de, önümüzdeki dönemde emekli olacaklar için. Duyan duymayan için, ikramiyeden sadece mevcut emekliler değil, önümüzdeki dönemde emekli aylığı bağlanacak herkes yararlanacak Ankara böyle söylüyor. Yani bayram ikramiyesinden, yeni emekliler de yararlanıyor. Ama şöyle, ikramiyeden yararlanmak için ödemenin yapılacağı tarihte aylık alıyor olmak gerekiyormuş. Daha net bir ifade ile bu ödemenin yapılacağı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da, bu yıl iki bin liralık ödemeyi cebine koyacak. Yani mevzuat meselesi.

* * *

Elbette ikramiye, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara da veriliyor. Ayrıca dul ve yetim aylığı alanlar da ikramiyelerini alacak. Sanıyorum onların aylık oranına göre hesaplama yapılarak ödeme gerçekleşiyor.

* * *

Enflasyonun ağırlığı, iğneden ipliğe gelen zamlar derken zemheriyi sıkıntılı geçiren emeklilerin bahar mevsimi ile birlikte yüzleri gülecek, moralleri yükselecek. Hiç de fena değil, emekli bu yazı kazançlı geçirecek demektir.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres