SON HABERLER :
Otogar Kavşağı'nda tünel çalışması Görme engelliden nafaka için 'nikah tuzağı' iddiası Altın Portakal sinema tırı yolculuğuna başladı   Başkan Böcek'in klinik seyri devam ediyor Kamera kayıtlarında gerçek katil ortaya çıktı
Kredi kartı faizleri düştü!
Antalya Ekspres

Havadis mühim. Merkez Bankası, kredi kartı  işlemlerinde uygulanan aylık faizi ve de gecikme faizlerini indirdi. Karar, elbette kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor. Özellikle de, kredi borcunu düzenli ödeyemeyenleri zorlayan gecikme faizinin düşmesi, kredi kartı mahkumlarının az da olsa nefeslenmesini sağlar sanki.  İyi haber de, karar bugün ( 1 Ekim) itibariyle yürürlüğe giriyor.

                                      * * *

Ve de kredi kartı faiz oranlarında  değişikliğe giden Merkez Bankası, Türk Lirası cinsinden aylık azami faiz oranını yüzde  2’den yüzde 1.60’a indirildiğini açıklıyor.Yani, kredi kartlarında faiz oranı geriliyor.  Ayrıca, yine Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak gecikme faiz oranı da yüzde 2.40’tan yüzde 2’ye düşürülüyor. Faiz oranlarının düşürülmesinin ardından yapılan açıklama, yeni haftada az da olsa yüz güldüren bir gelişme değil mi sizce de.

                                      * * *

Yeni bir hafta, yeni bir ay Ekim. Haftaya memnuniyet verici gelişmelerle başlıyoruz  galiba. Hemen her kesimden vatandaşın, ekonomik koşullar nedeniyle bağımlı olduğu kredi kartlarındaki faiz oranlarının düşürülmesi,  üç kamu bankasının, konut kredilerinde yeniden yapılandırma imkanı sağlaması gibi gelişmeler.  Özetlersek, kamu bankaları konut kredisi kullandırdığı tüketiciler için faiz indirimi yapıyor.

                                      * * *

Dedikten sonra, konut kredisinde yeniden yapılanma  imkanı sağlayan  üç kamu bankası yani Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank, Ağustos ayından önce konut kredisi kullanmış tüketicilerin kredilerini aylık yüzde 0.99 faizle yeniliyor. Yapılan faiz indirimi de yine yeni haftanın ve yeni ayın müjdesi oluyor konut kredisi kullananlar için. Bu imkandan yararlanmak isteyen tüketiciye ise, kredi kullandığı ilgili banka şubelerine başvurmak kalıyor.

                                      * * *

Ve yeni haftanın bir başka mühim havadisi de ekmeğini topraktan çıkaran  çiftçiye yönelik. Malum çiftçinin mahsulünün  rekoltesi biraz da doğaya bağlı. Yani aşırı yağış veya kuraklık gibi olumsuz hava koşulları. İşte tam da bu olumsuzluklar nedeniyle  üreticiyi önceden uyarmak adına Meteoroloji Genel Müdürlüğü, zirai meteoroloji hizmeti verdiğini açıklıyor. Ve de  tarımsal hava tahmini yapıyor. Hava tahmin raporu ile uyarılan çiftçiye de, kötü hava koşulları  öncesinde alabildiği kadar önlem alması sağlanıyor. Demek oluyor ki, haftaya yüz güldüren haberlerle başlıyoruz….

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres