SON HABERLER :
‘Turizm ekonomisi paylaşılmalı' İki lüks gemiyle 2 bin turist geldi Derbide 7’inci randevu Dev dalgalarla tehlikeli balık nöbeti 2 motosiklet çarpıştı: 1 ölü
Mesela yani!
Antalya Ekspres

Özellikle de Temmuz ayı ‘tatil zamanı geldi’ diye düşündürüyor değil mi? Tatil sözcüğü kulağa nasıl da hoş geliyor, insanı heyecanlandırıyor adeta. Haydi soralım ‘tatile çıkmak lüks mü, ihtiyaç mı?’ Elbette ağırlaşan yaşam şartları karşısında tatile çıkmak lüks olmaktan çıkıp, ihtiyaç haline geldi. Tatile çıkmak sağlığın yanı sıra, düşünce yapısı ve yaşam ile ilgili kazançları da beraberinde getiriyor. Günlük hayatta yaşanılan yoğun iş temposu, kapalı alanların üzerimizde bıraktığı negatif elektrik, enerjinin düşmesine, strese falan yol açıyor. Ama tabi bir kesim var ki, şöyle diyor ‘para mı var ki, tatile gidelim’.  Siz de haklısınız. Para eşittir tatil.

* * *

Benim için de tatil ‘mesela’dan ibaret. Hele de Temmuz ayının sarı sıcağında tatile çıkma düşüncesi bile yoruyor beni. Düşünsenize hemen herkes bu aylarda tatile beldelerine akın ediyor. Yüksek sezon olduğu için de fiyatlar bizim gibi emekli ve çalışanların bütçesini aşıyor. Tatil beldelerinde dolce vita yaşayacağım diye kredi çekenlerden de hiç değilim. Geriye ne kalıyor en sevdiğim ay olan Eylül kalıyor. Peki gidiyor muyum ıhh. Bu da benim meselam!.

* * *

Ben, tatil kültürü olmayanlar kategorisindeyim sanıyorum. Tatile çıkmak için yer yurt ayarlamak bir dert, gitmek ayrı bir dert. En rahat ev, çalıştır klimayı, indir panjurları, şöyle kallavi tarafından hazırladığın Türk kahvesini höpürdetirken, müziğini dinle al sana kısa tarife dinlenme. Desem de çok inandırıcı değil. Tatil mi yani bu?

* * *

Şimdi efendim lafı eğip bükmeyelim eş, çocuk ve arkadaşlarla çıkılan tatillerde yeni anılar ile bağlar güçlendiriliyor,  insanlar birbirini keşfetme fırsatı buluyor. Yeni insanlarla tanış oluyor, kültür alışverişiyle vizyonunu genişletiyor. Dahası, ruh sağlığı güçleniyor ve en önemlisi de sil baştan yenilenip, enerji depolayarak dönüyor geriye. Elbette tatil hakkını vererek yapılırsa tatil oluyor. Öyle tatilci jargonuyla ‘on dönüm bostan yan gel Osman’ misali değil yani.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres