SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
Mesele karpuz meselesi!
Antalya Ekspres

Şimdi konuya uhulet ve suhuletle girelim sakin, yumuşak. Zira bir kıymetli siyasetçimiz fahiş zamlar konusunda vatandaşa bir tavsiyede bulunuyor. Malum yaz meyveleri çarşı-pazar tezgâhlarında rengarenk göz dolduruyor ya. Ehh karpuz da çıkmış dilimlenip, tezgahta yerini almış. Almış almasına da fiyatı uçmuş. Ama bakınız kıymetli siyasetçimizin zamma çözüm önerisi ‘Karpuz almayın ekin’ Evde mi? Haydaaa!

***

Söze başladık da gerisi nasıl gelecek? Sahiden zamlara karşı bir tavsiye mi, ironi mi anlamak pek de mümkün görünmüyor ‘karpuz almayın ekin’ İyi de nereye ekeceğiz. Balkonda saksıya ekeriz diye düşünüyorum ama karpuzun fidanı da pahalı olmalı ki, üretici maliyetlerden yakınıyor. O zaman biz de karpuzu yer çekirdeğini saksıdaki toprağa gömeriz. Bir kıymetli siyasetçimiz de daha önce ne buyurmuştu ‘turfanda domates almayın, az yiyin’ Oluur.

***

O zaman, tavuğu falan da balkonda yetiştirir etinden, yumurtasından yararlanır vaziyeti ucuza bağlarız. Şaka mısınız siz. Vatandaş burnundan soluyor memuru, emeklisi, asgari ücretlisi, orta gelirlisi az gelirlisi toplum karaya vurmuş. Ekonominin bel kemiği kırılmış. Enflasyon milletin cebinde para bırakmamış, ne olacak, ne bitecek, nereye evirilecek bu durum?

***

Sokağın enflasyonu yüksek. Çarşı Pazar enflasyonu yüksek, gıda enflasyonu yüksek. Sabit gelirlinin maaşı gıdaya gelen fahiş zamlara yetmek bilmiyor. Üreticinin maliyeti yükseliyor, doğal olarak bu artış tüketiciye yansıyor. Siz enflasyonu pazarda görün bir de. Pazarlar almaca değil bakmaca olmuş. Var mı ötesi? Var, nakit olmayınca devreye giren ve sonrasında ödenemeyen kredi kartları. Buyurun işte yapılan araştırmaya göre, kredi kartı kullanımında rekor kırılmış. Vatandaşın cüzdanında para yerine aylık ödemelerini yapamadığı kredi kartları yer almış. Borcunu borçla kapatmak isteyen vatandaş ise banka tarafından reddediliyormuş. Vah ki vah.

***

‘Karpuzu kavunu evinizde yetiştirin’, ‘Turfanda domates yemeyin’, ‘Az yiyin’ diyerek tavsiyelerde bulunan kıymetli siyasetçilerimize vatandaş soruyor yerli ve milli enflasyona acil alınacak çözüm önerileriniz nedir?' Zira tükenme noktasına gelen toplum, aylardır bir türlü formüle edilemeyen çıkış yolu bekliyor. Fahiş zamlar insanların sinir uçlarına dokunuyor da.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found