SON HABERLER :
Kepez Tıp Merkezi'nden 41 bin ilçe sakinine hizmet Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi Antalyaspor'un kupada rakibi Sivas Koruma altındaki evler yok oluyor Antalya'da aksiyon filmlerinin yıldızı Jason Statham heyecanı 
Ne ‘Efsane Cuma’ymış ama!
Antalya Ekspres

Virüsü mirüsü unutturdu. Millet alış veriş kuyruğuna girdi. Mağazaların önünde sosyal mesafesiz indirim kuyruğu… Saatlerce kuyrukta bekleyenler koronayı hiçe saydılar. İtiş kakış, tartışma ne ararsan alış veriş çılgınlarındaydı. Korona Cuma’yı esir almış da ortalık toz duman. Allah sizi inandırsın, görüntü geçen yılları hiç de arattırmıyordu. Galiba biz akıllanmayız!..

***

Hani, dünya genelinde Kasım ayının son haftasına denk gelen ve ülkemizde de ‘Efsane Cuma’ olarak anılan günde yapılan indirimler, tam anlamıyla uzun uzadıya kuyruklara yol açtı. Ve benim yurdum insanı, korona gerçeğini alış veriş uğruna unuttu gitti. Ne indirim çılgınlığı imiş ama, anlamak mümkün değil. Virüse aldırış etmeden saatlerce kuyrukta beklemek. Ne sabırmış arkadaş.

***

Yani sözüm meclisten dışarı, biz sahiden akıllanmayız. Koronavirüs vakalarında rakamlar çıldırmış, kimin umurunda. Sabahın erken saatlerinde AVM önlerine akın eden vatandaş, dakikalarca kapıların açılmasını bekliyor. Sonrasını düşünebiliyor musunuz? Bir insan güruhu huraa içeriye dalıyor, bu kez de mağazaların önünde kuyruklar… Mağazaya giren şanslı, ürünler ise kapanın elinde. Aldın aldın, alamadıysan vay haline!

***

Ne ‘Efsane Cuma’ymış ama, akıl, fikir yer değiştirmiş. Zincire vurulsa da, kimseyi tutmak mümkün değil. Arkadaşlar biliyorsunuz değil mi? Alınan tedbirler yeterli gelmiyor ve de yeni önlemler geldi geliyor. Hepten kapanmaya doğru gidiyoruz. Ankara ne diyor ‘yeni tedbirler almaya mecburuz’. Ama görünen o ki; bizim aklımızı başımıza devşirmeye hiç de niyetimiz yok.

***

Tam da yeri geldi, köy yanar deli taranır misali. Virüs vakaları artsın varsın Efsane Cuma kaçar mı? Ne yani ayağımıza kadar gelen indirim nimetlerinden yararlanmayalım mı! Ne varmış yani korona gerçeği varsa, Efsane Cuma indirimleri de ta kendisi değil mi? Hayatta hep mutlak doğrular yok ya. Zihniyet buysa buyurun öyleyse! Ama kamusal tedbirlere sıkı sıkıya uyan, yaşamını disiplin altına alanlara da saygı gösterin olur mu? Hani derler ya, kurunun yanında yaşı da yakmayın.

***

Yaşamın kırılma noktasındayız. Aralık ayı sert tedbirlerle geliyor olabilir. Misal, full sokağa çıkma yasağı, mekanların tamamının kapanması. Şehirler arası ulaşım yasağı gibi. Peki, hak ediyor muyuz? Evet, hak ediyoruz.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres