SON HABERLER :
Evcil hayvan dostu üniversite Öğrencilere tercih rehberi Deniz kaplumbağasının şezlonglar arasındaki yumurtlama çabası Ömür boyu hapis istendi Sansürün varlığından söz etmek bile utançtır!
Nihayet beyler!
Antalya Ekspres

Sağlık politikalarında zaman zaman iyileştirme yapılıyordu. Ancak Hükümetin aldığı bu son karar ‘ohh nihayet’ dedirtti. Alınan karara göre, kanser hastalarının tedavileri artık tamamen ücretsiz. Yani bu illetle mücadele eden hastalar bundan böyle ilaç ve tedavi için fark ücreti ödemeyecek. Geciken bu karar, milyonlarca kanser hastasının umudu oldu.

 

* * *

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yapılan düzenlemeler ile kanser hastalarına, bu hastalıkla mücadelede yalnız olmadıklarını ve her an yanlarında olduklarını gösterdi. Oldukça sıkıntılı ve pahalı bir tedavi süreci yaşayan kanser hastaları, bundan böyle en azından tedavinin ekonomik yönünü düşünmemiş olacak ki, bu da stresin yarısının yok olması demek oluyor. Bakanlık ‘Kanser tedavisi, cerrahisi ve ilacına ilişkin yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesini kaldırdık’ açıklamasıyla milyonlarca hastaya nefes oldu.  

* * *

Bakanlıktan yapılan açıklamada, SGK ile sözleşmeli protokollü sağlık hizmeti sunucuları, sunmuş oldukları bu hizmetler yani kanser tedavisi, cerrahisi, ilacı nedeniyle hiçbir şekilde ilave ücret alınmayacağının ve de vatandaşın cebinden hiçbir ücretin ödenmeyeceğinin altı çizildi. Bakanlık ayrıca, iyileştirme konusunda aldıkları kararların genişletilerek devam edeceğini de duyurdu.

* * *

Hazır konu sağlıktan açılmışken, Canan Hoca’ya bir kulak verelim isterseniz. Prof. Dr. Canan Karatay, yine bir gol attı,  peynir ekmek gitti yerine peynir turp geldi. Canan hoca ‘Sabah kahvaltısında peynir ekmeği bırakın, peynir ile turp yiyin. Turp sağlık demek’ diyor. Ve turpun faydalarını anlatırken de kanserden korunmanın reçetesi olarak gösteriyor lif deposu turpu.

* * *

Ve yine Canan Hoca’nın şiddetle karşı çıktığı ekmek konusu var ya, işte size çarpıcı bir araştırma. Araştırmanın sonucuna göre de, Türkiye ekmek tüketiminde dünyayı sollamış. Bakınız normalin üç katı ekmek tüketiyormuşuz. Yok artık diyorsunuz değil mi? Maalesef öyle, rakamlar söylüyormuş yıllık kişi başı ekmek tüketimi 150 kilogrammış. Faydalı da değil üstelik. Ama alışkanlık, millet olarak sofrada ekmek olmayınca doymuyoruz. Çok ekmek yiyince kafa damı çalışmıyor acaba diyorum, hani sözüm meclisten dışarı.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres