SON HABERLER :
Başkan Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi Bu kentte yaşayan herkesin gazetesi Ekspres’ten bir ilk daha Ölümden dönen annenin isyanı Sahiller tıklım tıklım Tiyatro buluşmaları sona erdi
Old Town Festivali başlıyor!
Antalya Ekspres

Antalya’nın yaşayan antik kenti Kaleiçi. Anadolu kültürünü ve tarihini asırlardır bağrında yaşatan, daracık sokaklarında geçmişi soluyan ve halen keşfedilmeyi bekleyen bir değerli miras.  Bu çekirdek kent sadece Antalya’nın değil, Türkiye’nin gözdesi. Ve işte yarın başlıyor 4’ncü Kaleiçi Old Town Festivali. Tam 3 kıtadan 24 ülke ve 48 şehrin katıldığı üç günlük festivalde kültür ve sanatı iç içe yaşayacak Antalya.  Alkışlıyoruz Muratpaşa Belediyesi’ni.

                            * * *

Turizmin gözbebeği Antalya’yı ve Kaleiçi’ni kente gelen yerli ve yabancı turistlere tanıtmak amacıyla Muratpaşa Belediyesince  başlatılan  Kaleiçi Old Town Festivali’nin dördüncüsü yarın (Perşembe) başlıyor . 10-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival korteji başlangıç noktası ise Karaalioğlu Parkı saat 18.30.

                                      * * *

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Old Town Festivali’nin başlangıç hedefini açıklarken ‘Kaleiçi’ni dünyaya tanıtmak, tarihin bize armağan ettiği yaşayan bu kültürel mirası gelecek nesillere taşımayı hedef edindik’ diyor.  Uysal sözlerinin devamında ise dünyadaki, yaşayan tüm antik kentlerin temsilcilerini, yolculuklarına katılma ve kalıcı bir kültür köprüsü kurma çağrısını yineliyor. Amaç, bu yolculuk ile antik kentlere yönelik ilgiyi arttırmak , bu şehirlerin eğitim ve bilimsel amaçlı kullanımlarını sağlamak.

                                      * * *  

Yaşayan antik kentleri, Kaleiçi özelinde bir araya getirmek ve farkındalık oluşturmak için 2016 yılından bu yana düzenlenen Kaleiçi  Old Town Festivali’ne, Ukrayna onur konuğu olarak katılıyor. Ukrayna’nın yanı sıra 23  ülkeden 48 kent de festivale katılıyor. Üç gün boyunca Antalya ve özellikle de Kaleiçi, kültür sanat ve gösteri etkinliklerinin adresi oluyor. Etkinliklerin yapılacağı açık hava sanat alanları ise Karaalioğlu Parkı, Mirador, Üç Kapılar, Kaleiçi Akar Çeşme sokağı, Balık Pazarı Meydanı, Uzun Çarşı sokak, Yat Limanı Amfitiyatro  ve Hıdırlık.  Antalya, Kaleiçi Old Town Festivali’ne hazır ya siz, Kaleiçi’nin labirent misali daracık sokaklarında eğlenmeye  ve kaybolmaya hazır mısınız?

                                     

 

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres