SON HABERLER :
Alt geçidin demir korkuluğuna çıktı, yarım saatte ikna edildi Kepez'in 8'inci kütüphanesi 'Orhan Gazi' açıldı Antalyalılar 11'inci kitap fuarına akın etti Protokole YÖREX daveti Uçarsu Şelalesi, ilk kez kurudu
Paşa gönlüm bilir!
Antalya Ekspres

Gelin hafta sonuna en güzelinden, iyi niyetle girelim… Niyetimiz iyi olursa, yaşam da bizi ıskalayamaz diye düşünelim. Zaten, malum nedenlerden dolayı toplumsal reflekslerimiz değişip, tepe taklak olmadı mı? Biz de yaşama dürbünün tersiyle bakalım bir süreliğine de olsa. Ne dersiniz? Süreyi uzun mu tutarsınız kısa mı bilemem ama en azından bu hafta sonunu ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na çevirelim. Hayal gücümüzden kime ne?

***

Özlemin azı çoğu mu olur? Bu gün, güne sıcacık bir gülümsemeyle başlayalım. Alışık olduğumuz, ama unuttuğumuz yürekten bir selamlaşmayla başlayalım. Sevmeyi unutmadık nasıl olsa değil mi? İnsani özlemlerimizi hatırlayalım çaktırmadan, kırıp dökmeden. Canımızın çektiği, hayal gücümüzün yettiği yere kadar. Belki bu kısa mutluluklar ile kendimizi yeniden bulur, asık yüzler, yerini gülümsemeye bırakır. Ne dersiniz?

***

‘Nasıl başlarsa öyle gider’den yola çıkalım misal. Düşüncelerimizi hayal gücümüzle harmanlayalım. Ve de gönlümüzün çektiği gibi, frene basmadan duygularımızın yettiği yere kadar. Mantık mı? Onu da bi süreliğine unutalım gitsin. En azından bu haftayı böyle noktalayalım. Hesap vermeden.

***

Özdemir Asaf’ın dizelerinden esinlenelim mesela.
‘Baharda kışı, kışın baharı özler insan.
Kavuşmak şart mı boş ver,
Bazı şeyler yokken de güzel’…

Tamam işte, biz de ‘var’ gibi düşünüp, duygularımızı tazeleyelim, yaşadıklarımıza inat. Hani denir ya ‘bir şey söyle ki, sözü aşsın öze değsin’ tam da böyle işte. Gelin bugünden kederli ruhumuzu tazeleyelim; güzelliği, umudu yeşertelim. Kime ne zararı olur ki?

***

Bugünden bir kenara itiverelim olumsuz düşünceleri. Bakalım hayata dürbünün tersiyle, gülümseyelim. Üç günde olsa yetmez mi? Sonrasını da haftaya düşünürüz. Gıcıklık olsun diye. Bu yaşam bizim değil mi? ‘Paşa gönlüm bilir’ dersek kime ne? Hepimize mutlu hafta sonları olsun…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found