SON HABERLER :
Akdeniz Üniversitesi'nde hijyen eğitimi Zeytinköy'de yıkımlar başladı 'Silahla şaka yaptım' dedi tutuklandı Konyaaltı ilçesinde entegre mücadele projesi başladı Konyaaltı Belediyesi artık havai fişek kullanmayacak
Piyanonun kalbi Antalya’da atıyor!
Antalya Ekspres

Vizyonu yüksek kent Antalya, ‘Sanatın Başkenti’ unvanını da üstlendi. Ve 20’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali için sanat kapısını araladı. Şimdi Avrupa’nın gözü kulağı Antalya’da. 16 Kasım Cumartesi günü başlıyor festival. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı piyano ustaları yine kentimizde buluşuyor yirminci kez. Sanat hayranları için.

                            * * *

Avrupa Festivaller Birliği üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bildiğimiz gibi Türkiye’nin en prestijli müzik festivali. Festivale katılacak sanatçılar da ülkemizin ve Avrupa’nın en önemli isimleri. Altı gün sürecek Festivale, Türkiye’nin dünyaca ünlü piyanisti İdil Biret, İspanyol piyanist Diego Valdivia, caz müziğin önemli isimlerinden piyanist Kerem Görsev, Rus piyanist Evgeny Grinko, Barbaros Büyükakkan ile tulum ve kemençe ustası Selim Bölükbaşı sanatlarıyla imza atıyor.

                                      * * *

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı en önemli kültür-sanat etkinliği Uluslararası Antalya Piyano Film Festivali.  Uluslararası alanda da bir marka olma özelliğini taşıyor elbette. Dünyaca ünlü sanatçıları ağırlamaya alışkın olan kentimiz, portföyünde bulunan nice festivalleri uluslararası platforma taşıyarak Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor.

                                      * * *

Yerli ve yabancı sanatseverlere, festival süresince verecekleri piyano resitallerinde sanatçılardan İdil Biret ve Kerem Görsev’e Türkiye’nin en önemli orkestralarından Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşlik ediyor. Festivalde Barbaros Büyükakkan ve Selim Bölükbaşı’na Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Senfoni Orkestrası eşlik ediyor.

                                      * * *

Türkiye’nin en önemli sanat etkinliklerinden olma özelliğini taşıyan ve Antalya’dan Avrupa’ya uzanan Uluslararası Piyano Festivali, her yıl kendini aşarak ve övgüler alarak devam ediyor. Tek rakibi yine kendisi olarak.

                                      * * *

Evet, Uluslararası Piyano Festivali başlıyor. Antalyalı sanatseverler de, 16 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında Antalya Kültür Merkezi’nde buluşmak üzere randevularını not ediyor sanıyorum. Sahiden çok şanslıyız, kültür ve sanat dalında böylesine kendini aşmış bir kentte yaşadığımız için.

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres