SON HABERLER :
Kemerspor'da hedef galibiyet Juanfran'dan iyi haber geldi Başkan Uysal çalışmaları inceledi Okullara destek sürüyor Fotoğrafın ustası Antalya’da anıldı
Şehirde caz başlıyor!
Antalya Ekspres

Tek kelimeyle muhteşem bir organizasyon, Antalya Akra Caz Festivali. Geçen yıl tanıştık kendileriyle Kadir Dursun organizasyonuyla. Tadı damakta kaldı. İşte, takvim yapraklarına göre geri sayım başladı. Bu yıl ikincisi düzenleniyor, yine dünyaca ünlü sanatçılar ve caz müziğinin usta isimleri Antalya Caz Festivali’nde sanatseverlerle buluşuyor. Ve tabii ünü dünyaya yayılan piyanist ve besteci Fazıl Say da festivalde doldurulamayan yerini alıyor.

* * * *

Organizatör Kadir Dursun imzalı Antalya Caz Festivali başlıyor. Festival, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Caz müziğin ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Geçen yıl ilki düzenlenen Festivalde deyim yerindeyse yer yerinden oynadı. Binlerce Caz hayranı Akdeniz’in ve Beydağlarının eşsiz manzarası eşliğinde Akra Otel bahçesinde düzenlenen festivale akın etti. Ve sanatseverler kolay kolay unutamayacakları saatler yaşadı. Peki bu yıl? Bu yıl konser zincirine rekor düzeyde katılım bekleniyor.

* * *

19-29 Haziran tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek Festival, modern ve klasik cazın yanı sıra, caz müziği rock, Latin, soul ve elektronik tarzda harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle caz severlerin karşısına çıkıyor. Peki on gün boyunca izleyenleri caza doyuracak bu müthiş festivale caz müziğinin hangi usta isimleri katılıyor? Bir göz atalım...

Festivalin açılış gecesinde, İspanyol sanatçı  Monica Molina Latin müziği temalarını yorumluyor. Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca ‘Havana Gecesi’ ile programda yer alıyor. Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı İyoka, Amerikan Halk Müziği ve caz müziğinin önemli gruplarından Tin Pan Band sahne alıyor.

Ve işte dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say. Festivalin ikinci yılında da hayranlarıyla buluşuyor. Say konserde ‘Truva Sanatı’ ve ‘İzmir Süiti’ni yorumluyor. Rus saksafon sanatçısı Igor Butman ise Moskova Caz Orkestrası ile Festivale katılıyor. Bu arada Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan da grubuyla festival sahnesinde yerini alıyor.

Antalya Akra Caz Festivali, dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen Grammy ödüllü Dee Bridgewater ile veda ediyor.  

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres