SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Şehirde caz vardı!
Antalya Ekspres

Antalya sınırsız, sıra dışı ve enerji dolu bir caz festivalini, tadı damağında  uğurladı. Ve de randevular seneye verildi. Akra Caz Festivali, caz tutkunlarını festival süresince tam anlamıyla caza doyurdu. Festival, şehirde fırtına gibi esip geçti ama caz severleri de kendine hayran bırakıp mest etti. Antalya’ya çok yakışan Akra Caz Festivali’ni organize eden, emeği geçen herkesi Antalyalı ayakta alkışladı. Elinize, emeğinize sağlık beyler.

 

                                      ******

Akra Caz Festivali’nin ağırladığı dünyaca ünlü caz yorumcuları arasında kimler yoktu ki? Gelin bir göz atalım. Farklı ezgileri müziğinde kusursuzca ve ahenkle bir araya getiren Yasmin Levy. Kendini hiçbir müzik kabına sığdıramayan, sahnelerinde kendi müziklerinin sınırlarını zorlayan Eloctro Deluxe. Ve de işte o müthiş çılgın adam Fazıl Say. Say’ın Türk edebiyatının unutulmaz şairlerinin şiirlerini besteleyerek yaptığı şarkı albümlerinden ilki olan ‘İlk Şarkılar’ ve son albümü ‘Güz Şarkıları’ dinleyenlere, neredeyse ruhlarını teslim ettiği anlar yaşattı!

                                      *******

Elif Çağlar- Ediz Hafızoğlu. Gecede Elif Çağlar, muhteşem caz yorumu ve güçlü sesi ile mest ederken, cazdan rock’n roll’a  ve Balkan müziğine farklı tarzları seslendiren Ediz Hafızaoğlu, sınırlarını zorladı. Gelelim final gecesine, Fransız melodilerinin ruhu Dany Brillant’a. Ve de Türkiye’nin duayen gitaristlerinden Neşet Ruacan’a.

                                      ******

Akra Hotels’in bahçesinde kurulan açık hava sahnesinin etrafını caz tutkunları, tıklım tıklım doldurmuş. Keyifler yerinde, sabırsızlıkla konserin başlama saati bekleniyor. Yapılan sohbetlerin odak noktası, Akra Caz Festivali. Yorumlar, hayranlıklarda pekişiyor. Ve de saat 20.00. Konser başladı kulakların pası bir kez daha siliniyor. Ama yaklaşık bir saat sonra var ya, sahnede sahiden deprem oluyor. Fransız şarkıcı Dany Brillant, seslendirdiği Küba, Porto Riko, Akdeniz ve Fransız ritimlerinin harmanlandığı duygu yüklü parçaları ve çılgın danslarıyla muhteşem bir enerji sergiliyor.

                                      ******

Caz tutkunları, kendilerinden geçmiş, tempoya ayak uydururken, duayen gitarist Neşet Ruacan farklı tatlar yaşatıyor. Ve de izleyenlerin çılgınca alkışladığı Akra Caz Festivali, seneye buluşmak üzere uğurlanıyor. Bu alkışlar sizler için beyler. Akra Hotels yöneticileri ve Organizatör Kadir Dursun.   

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres