SON HABERLER :
Başkan Uysal: Kapasite 2 katına çıktı Tek ve çift haneli tezgahlar birer hafta çalışacak 'Adınız cinayete karıştı' diyerek, yaşlı kadını dolandırdılar ASAT Nisan'da su sayaçlarını okumayacak Vali Karaloğlu’ndan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek
Sevgi haftası olsun mu?
Antalya Ekspres

2020 bir hiddetli geldi. Doğal afetler, ölümcül virüsler dünyayı ve ne üzücüdür ki ülkemizi de, yüreklerimizi de yaktı kavurdu. Peşinde sürükleyerek getirdi acıyı gözyaşını, korkuyu, ölümü. Umutları, güzellikleri, gülümsemeyi unutturmak istercesine. Ama biz umudu da, sevgiyi de, güzelliği de 2020’ye inat unutmadan yaşatalım. Güzel günlerin geleceğine olan inancımızı yitirmeden. Sevgiye, beraberliğe, birlikteliğe kenetlenerek.

                                      * * *

‘SEVGİ’. Özellikle de son zamanlarda,  toplum olarak yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşın mıh gibi aklımızda tutmamız gereken  bir sözcük değil mi? Bizi birbirimize perçinleyen, varlığına muhtaç olduğumuz derin duygunun adı değil mi? O halde gelin birlikte sarılalım, yaralarımıza merhem yapalım, her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan sevgiyi.

                                      * * *

İşte takvim yapraklarında bir tarih kapıda, 14 Şubat. Bu haftanın adı  ‘Sevgi Haftası’ olsun. Bir haftaya veya bir güne sığdırmadan büyütelim sevgilerimizi, güçlendirelim. Bu haftayı fırsat belleyerek. Üzüldüklerimize, üzüntülerimize sevgimizle derman olalım. Yaşanan acılarımızı unutmadan, umutları sevgiyle besleyelim.

                                      * * *

Yorgun ülkemizin, neredeyse umutlarını yitirmiş acılı insanlarının reçetesi olsun sevgi sözcüğü. Tıpkı, vatan sevdası, bayrak sevdası, toprak sevdası gibi yüreklerde büyümeli, büyütmeli. Zamanı, zemini olmadan. Ayı, günü, tarihi falan olmadan.

                                      * * *

Bakınız, sevgiyi üç beş satırla anlatırken nasıl da yüreğe dokunmuş Nazım.

 

‘Sevmek için yürek

Sürdürmek için emek gerek.

Sevgi için ne Boğaz da

Ne mum ışığında

Yemek yemek

Ne de pahalı bir pırlanta demek

 

Sevgi bir lokmada

İki mutlu insan demek’

                                                * * *

‘Sevgi Haftası’ diye kabullendik ya; sunalım sevgimizi sevdiklerimize sevmediklerimize, bonkörce yürekten…

 

 

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres