SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
Şimdi moda Doğu Ekspresi!
Antalya Ekspres

Geçen, sosyal medyada dolanıyorum ne var ne yok diye. Dolanırken gözüme ilişen habere dikkat kesiliyorum. Havadis mühim, afili şekillisinden. Belki de siz biliyorsunuzdur da, benim demem henüz bilmeyen duymayanlara. Şimdilerde trend neymiş biliyor musunuz, Doğu Ekspresi ile Kars’a masal gibi yapılan yolculuk. Doğu Ekspresi treni Ankara-Kars arasında gidip geliyormuş. Ama Doğu Ekspresi’ne Isparta’dan da binebiliyorsunuz. Ve dahi bu yataklı vagonlarda keyifli yolculuk yaklaşık 24 saat sürüyormuş, ardından Kars ve Sarıkamış.

                                      *****

Doğu Ekspresiyle Kars’a yapılan serüven dolu ve bir o kadar da ekonomik turistik yolculuk, özellikle de üniversiteliler arasında moda olmuş. Gençler gruplar halinde çıkıyormuş Doğu Ekspresi ile Kars yolculuğuna. Eh, sadece gençler değil tabi. Kars’ta Kış Turizmi ağırlıkta, zaman da o zaman. İşte tam bu nedenle bilet bulmak hayli zormuş denildiğine göre, haftalar öncesinden tükeniyormuş. Ve de bu yıl talep patlaması yaşanınca, Kars’a gitmek isteyenler için Doğu Ekspresi’ne ek vagonlar ilave edilmiş.

                                      ******

Kars’ın Kış Turizmi biliniyordu, sektör temsilcileri Sarıkamış’taki doğal kayak pistini, Ani Harabelerini, Kars Kalesi’ni vs. yıllardır anlatıp durdular. Ama işte Doğu Ekspresi ile yapılan masalsı yolculuk, sıkıntılı olan Kars yolculuğunu keyfe bırakmış ve de gençlerin sosyal medyadan yaptıkları haberleşmeler en iyi tanıtım olmuş. 

                                      ******

İyi de olmuş. Gidip de görenlerden dönüp de anlatanlardan duyduğum kadar, yolculuk sırasında görülen manzaralar özellikle de kış manzaraları olağanüstüymüş. İstasyonlarda verilen molaların keyfini ise ‘anlatılmaz yaşanır’ türden olduğu söyleniyor. Kars’ın böylesine trend olacağı Karslının bile aklına gelmezdi değil mi? Bunda biraz da gençlerin akın akın Doğu Ekspresi ile yaptığı yolculuğun da payı yok mu sizce.

                                      *******

Elbette memleketimizin bu tarihi özellikli kenti adına mutlu olduk ve hak ediyor da. Eğer elinizi çabuk tutup, bilet bulabilirseniz Doğu Ekspresi’nin Kars yolculuğu ritüeline çıkabilirsiniz. Mevsim tam zamanı.  

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres