SON HABERLER :
Antalya'da kaçakçılık operasyonu Oğlu için feryat etti Kurban kesimi randevu sistemiyle olacak Cezaevinden virüs izniyle çıkan genç ölü bulundu Konyaaltı'da THM Korosu esintisi
Tatil bitti buyurun mesaiye!
Antalya Ekspres

Bayramdı tatildi derken, uzunca yapılan tatil bitti iş stresi başladı. Tatilden dönenler için de hafta başı stresi katlandı tabii. Tatil dönüşünde pek çok kişinin iş hayatına ve günlük hayata uyum süreci bayağı sancılı olur. Hele de tatilden geç saatlerde dönüp ertesi sabah işe başlamak, adaptasyon sorunu yaşatır galiba. Keyfince yaşanan dokuz günlük tatilin ardından, yoğun iş temposuna geri dönmek zul gelir insana. Dikkatini toplamak, işe odaklanmak falan biraz gayret ve zaman ister galiba. Eee ne anlamı kaldı tatile çıkmanın.

* * *

Acaba diyorum, tatile çıkmaktan keyif almayan ve yoğun iş temposuna geri döndüğü için mutlu olanlar da var mıdır? Hani çalışmaktan zevk alan, tatil nedeniyle işinden gücünden olduğu için hayıflanan, tatil ne zaman bitiyor diye çetele tutan... Neden olmasın vardır elbette. Çalışmaktan keyif alan, boş geçen günlere uyum sağlayamayan, sözüm meclisten dışarı evde pineklemekten zevk almayan da vardır elbet. İşte onlar bu süreçten etkilenmez, tatile çıkmadılar ki. Onlar, bıraktıkları yerden mesaiye başlar sorunsuz keyifle.

* * *

Neyse lafı eğip bükmeye gerek yok. Bayramdı, seyrandı, dokuz günlük tatildi derken, tümünü toptan uğurladık ve dahi rutine geri döndük. Öyle ya da böyle, en azından dokuz gün boyunca iş ve özel hayatımızla ilgili sorgulamalardan uzak kaldık, ruhumuzu dinlendirdik.

* * *  

Gelelim yaşamın gerçeğine. Nedir o? Bayramla gelen zamlar. Açıklanan Mayıs ayı enflasyonu, 15 yılın en yüksek enflasyonu unvanını almış. Ekonomi uzmanları böyle diyor. Sebze ve meyvede üretimin arttığı aylardayız ama rakamlar öyle demiyor. Vatandaş artık pazara alışverişe değil, gezmeye gider gibi gidiyor. Alım gücü düştü, alışveriş azaldı. Giyim kuşam için de mağazalardan alışveriş yapanlar da azalmış. Kıyafetler semt pazarlarından alınıyor galiba. Üzgünüm kızgınım.

* * *

Süt ve süt ürünleri de az değil, yüzde 20 ila 25 zamlanmış. Ehh süt ürünleri zamlanır da, et durur mu? Yüzde 10 da hem kırmızı hem beyaz ete zam gelmiş. Fakir fukara tövbe et yemez bundan böyle. Biri yer öteki bakar. Haydi vatandaş alışverişe!

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres