SON HABERLER :
Toplu taşımada yolcu sınırlaması kaldırıldı İyileşen hasta sayısı 130 bine yaklaştı İlk uçağa su takı karşılaması Sürücüler bu kez süt ikramı için durduruldu Kepez'den dezenfekte hizmeti
TEV’den gönül selamı!
Antalya Ekspres

Koronanın güncesi hepimizin gündemi. Bir virüs dünyayı tehdit ediyor, bilim ve insalık çaresiz mi kalıyor? Hayır, yanlış algı bilim çaresiz değil, çözüm odaklı çareler üretiyor, uyguluyor. Ama artık dünya güzel değil. Hani şair dizelerinde diyor ya, ‘A benim yaralı kuşum, solan hazan güneşim’. İşte öyle bir şey.

***

İşte en önemli gücünü eğitimli bir gençlik ve aydınlık birülke hedefinden alan Türk Eğitim Vakfı (TEV) ailesi de, bu olağanüstü günlerde öğrencilerinin kesintisiz destek alabilmesi için, birlike hareket edeceği inancında. Ve de bu bağlamda ülkemizi de tehdit altına alan Korona virüs nedneiyle bağışçılarının, bursiyerlerinin, çalışanlarının sağlık ve güvenliği açısından bir dizi önlemler alıyor. Pek çok kurum ve kuruluş gibi, uzaktan çalışmaya geçildiğinin duyurusunu yapıyor.

***

TEV Antalya Şubesi de, gerek çalışanları gerek paydaşları açısından minimum temas ve minimum risk ortamı oluşturarak, aksamaları en aza indirmek amacıyla uzaktan çalışma planını devreye alıyor. Yani TEV ailesi de uzaktan çalışma yöntemi kafilesine katılıyor.

***

TEV Antalya Şube Başkanı Arzu Aslan Kartal ise bu kapsamda iş süreçlerindeki aksamaları minimize etmek amacında olduklarnı, vakıfta mümkün olan tüm alanlarda uzaktan çalışma yöntemi uygulanmaya başladığını söylüyor. Kartal, toplum sağlığını gözetmek amacıyla çelenk ve özel gün bağışları ile ilgili de önlemler alındığını hatırlatıyor. Ve de bu önlemleri Korona virüs Eylem Planı altında hazırladıkları dosya ile TEV bursiyerleri ve bağışçıları bilgilendiriyor.

***

Gelişmeler ve alınan tedbirlere ilişkin tüm iç ve dış paydaşlarla yakın koordinasyon halinde çalışmalarının sürdüğünü duyuran TEV Antalya Şubesi, bu süre zarfında tüm hizmetlerini eksiksiz yürütmeye devam ediyor. Zorlu geçen süreçte de, daha çok öğrencinin eğitime devam edebilmesi için, mevcut koşulları arttırma gayretini sürdürüyor.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres