SON HABERLER :
Korona virüste son durum Böcek: İhtiyaç sahipleri gıdalarına kavuşacak PTT önünde sosyal mesafe örneği Konyaaltı Belediyesi sahada maske kiti dağıtıyor Maaşını alabilmesi için yaşlı adama polis yardımı
Umudun özgül ağırlığı!
Antalya Ekspres

Gelin az biraz da olsun gülümseyelim. Umutları besleyip, büyütelim. Mesela 2020’yi umut yılı ilan edelim. Her şey güllük gülistanlık deyip, yaşadığımız onca olumsuzluğu görmezden gelelim. Unutalım gitsin. Bir süreliğine ezber bozalım. Takvim yaprakları ile yarışalım ‘yeni yıl yeni umut’ diyerek umudun özgül ağırlığını yükseltelim. Ne dersiniz, kalan bir avuç 2019’u detokslayalım mı?

                            * * *

Açıklanan enflasyon rakamları, artan işsizlik sayısı ki, işin uzmanlarına göre tanımlı işsiz sayısı 7 milyon küsura dayanmış. Genç nüfusta işsizlik patlamış. Ellerinde diplomaları ile iş arayıp, bulamayan işsiz üniversitelinin oranı yüzde 26’yı aşmış. Ya yıllardır atama bekleyen onca öğretmen. Çiftçinin toprağına gömdüğü umudu. Piyasaya ve bankalara olan borcu nedeniyle kepenk indiren esnaf, Yeni asgari ücretin yolunu gözleyen milyonlarca çalışan. Ve dahi kredi kartı mahkumu, memuru emeklisi. Peki, hal böyleyken, ülkenin acı gerçeğini ve kanıksanmış sorunlarını bir süreliğine unutabilir miyiz acaba?

                                      * * *

Hani Can Yücel der ya;

‘Vakti gelince gitmenin adıdır,

 Gün batımı.

 Ömürden, gönülden, günden.’

2019’un da gitme vakti geldi. Layıkıyla uğurlayalım ki, yaşananları bize miras bırakmasın, heybesine doldurup veda etsin.

                            * * *

Antalya ışıl ışıl. Gündüz güneş, gece yılbaşı ağaçlarının ışıklandırmaları aydınlatıyor bu güzelim Akdeniz şehrini. Haydi, kaptıralım kendimizi Antalya’ya. Yeni bir yıl için yeni umutlar diyelim mesela. Umut bizim aşımız, ekmeğimiz değil mi? Mesela geçmişi hayal edip, geleceği düşleyelim. Her şeyin çok daha güzel olacağını düşünelim. Yaşantımızda bir parça da olsa kalan güzellikleri örselemeyelim. Ne dersiniz?  2020 umutlarımızın yılı olsun mu?

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres