SON HABERLER :
Böcek'in Kemer buluşması Muhtar sonunda pes etti, binayı boşalttı Alanya'da fayton faaliyeti sona erdi Anne Türel için mevlit okutuldu Çandır: Seçim bitti, geçime odaklanalım
Vizyonu yüksek kent Antalya
Antalya Ekspres

Önyargıyı kırmak gerekirmiş. Yıllardır Antalya’da yaşıyorum ve de Beydağları’nın sevdalısıyım. Amma velakin gel gör ki varyanttan sonrası olan Konyaaltı bölgesine oldum bittim pek ısınamadım. Doğrusu, lokasyon olarak da bana ters geliyor ve de pek de cazip gelmiyordu. Nedense Işıklar ve Lara bölgesi bana daha sevimli ve şirin geliyordu. Tası tarağı toplayıp, şöyle bir Antalya’yı dolaşayım dediğimde bakıyorum ki, yine Lara’da Falezlerin üzerinde arşınlıyorum.

***

Hani dedim ya, benimkisi kırılması zor bir önyargı. Oysa Konyaaltı Sahili’nin revize edilmiş son halini merak da ediyordum. Oğlum pek sık gider olmuş güzelliğini anlata anlata bitiremiyordu. Ve de birlikte bir akşam vakti Konyaaltı Sahili’ne vurduk kendimizi. O da ne? Benim son gördüğüm Konyaaltı gitmiş yerine modern, çağdaş, pırıl pırıl yemyeşil, cıvıl cıvıl bir sahil bölgesi gelmiş. Konyaaltı Varyantı’ndan başladık sahil gezimize. Varyant üzerinde oluşturulan seyir terası, müthiş bir atmosfer sunuyor konuklarına. Akşamın alaca karanlığı Antalya’nın mor dağlarının inadına kızıla kesmiş. Manzara bir dünya harikası, bakmaya kıyamıyorsunuz adeta.

***

Varyant’tan Beach Park’a indiğimizde yeşilin maviyle buluşmasına tanıklık ediyoruz. Yeşilin her tonunun, çiçeğin her rengi ve çeşidinin sarmaş dolaş olduğu bir sahille karşılaşıyoruz. Nasıl da değişmiş, nasıl da güzel olmuş sahil şeridi. Eski yürüyüş yolu kaldırılmış, alan çimlendirilmiş vatandaş hiçbir engele takılmadan çimlerin üzerinde keyifle yürüyerek denize ulaşıyor. Ağaç ve çimlerle bezenmiş Beach Park, rengarenk peyzajı ve doğal taşlarla kaplı tertemiz yürüyüş yollarıyla gelenlerin gitmek istemediği bir güzel mekan olmuş. Mevcut ağaçlar korunurken, yüzlercesi daha dikilen ağaçlar ile zeytin ağaçları da bölgeye farklı bir enerji vermiş sanki. Sahiden müthiş bir proje.

***

Konyaaltı Sahili, yeni çehresiyle haklı olarak oldukça iddialı. Hayata geçirilen bu tür projelerle turizmde de bir kez daha öne çıkıyor. Bir kere sahil yolu bir yaşam alanı olmuş. Şık mekanlar, farklı konseptteki aydınlatmalar, rahatlık ve huzur, bölgeyi cazibe alanı haline getirmiş. İnsanlar mutlu, elbette Konyaltı Sahil Yaşam Parkı projesini hayata geçiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibi ise daha da mutlu. Kentte yarattıkları fiziksel değişimler ile Antalya’yı önemli bir noktaya taşıdıkları için. Halk için halka yönelik projelerin amacına ulaştığı için daha mutlu. Evet, Konyaaltı Sahili Antalya’ya çok yakışmış.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres