SON HABERLER :
Toplu taşımada yolcu sınırlaması kaldırıldı İyileşen hasta sayısı 130 bine yaklaştı İlk uçağa su takı karşılaması Sürücüler bu kez süt ikramı için durduruldu Kepez'den dezenfekte hizmeti
Zamlar virüs kaptı!
Antalya Ekspres

Aaa elektriğe de zam yok. Akaryakıtın, pompa fiyatlarına yansıyan düşüşün ardından ‘elektriğe zam yok’ haberini duyduk. Hem de Nisan, Mayıs, Haziran aylarını kapsayan 3 aylık süreç. Kullandığımız elektrik zam görmeyecek, ‘hadi canım’ dedirten türden bir karar ama gerçek. EPDK’nın aldığı karar böyle de. Hani diyorum, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu 3 ayın sonrasında bunun acısını çıkarır mı?

***

Şimdi şeytanın avukatlığını yapmak niye? Ama işte toplum olarak zamma alışkınız ya, bağışıklık kazandık ya. Düşünmeden de edemiyoruz. Ama haklı nedenimiz var, örnek mi? Bankalar kredileri ötelerken, faizleri işletiyor. Ne diyor banka, “vatandaşın kullandığı kredi taksitleri ödemesini 3 ay erteliyorum’. Tüketici derin bir ‘ohh’ çekip ‘en azından üç ay rahatım, kredi ödemelerim de ertelendi’ derken hoop bir açıklama. Bankalar, ertelenen kredi ödemelerinin faizlerinin işlediğini duyuruyor. Ne oldu şimdi? Bana iyilik mi oldu? Üç ayın sonunda kredi taksitimi faiziyle birlikte ödeyeceğim.

***

Gelelim Korona virüs denen baş belasını fırsata çevirenlere. Sahte maske, eldiven, dezenfektan, kolonya gibi ürünleri, merdiven altı üretip piyasaya süren sahtekarlar şimdilerde görev başında. Onlar kendi pazarlarını oluşturup insanları, sözüm meclisten dışarı kazıklamaya çalışıyor. Ancak, Ticaret Bakanlığı’nın talimatıyla para cezasına çarptırılan gözü dönmüş virüs fırsatçılarına hapis cezası geldi geliyor. Piyasa denetçileri, halkın sağlığını hiçe sayan bu sahtekarların peşinde. Zira toplum olarak bizim Korona’ya karşı en büyük silahımız hijyen ürünleri.

***

Haydi konuyu biraz dağıtalım ve nostalji yapalım. Hani Korona herkesi eşitledi ya, sloganımız ‘hayat eve sığar’ oldu da, elimizden kolonya düşmez oldu ya. Düşünürken yani evde bolca düşünme zamanımız var. Ben de şimdi düşünüyorum da, hani o eskilerde kalan çok güzel bir adetimiz vardı, kültürümüzde. Yaşı yetenler bilir. Evlere misafirliğe gelenlere kolonya ikram edilir, ellerine kolonya dökülürdü. Hatta hasta ziyaretlerine gidilirken de kolonya götürülürdü. Bakın hiçbir şey boşuna değilmiş! İşte okolonya, şimdilerde Korona virüse karşı yeniden hatırlanıyor. Sahiden de ne kadar doğru bir deyiş ‘tarih tekerrürden ibaret!

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres