SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
Zurnada peşrev olmaz!
Antalya Ekspres

‘Zurnada peşrev olmaz, ne çıkarsa bahtına’. Ben bu cümleyi çok seviyorum, çok kapsamlı. Hani şimdi nereden çıktı diyeceksiniz ya. Bakın nerden çıktı, bir MHP milletvekili Meclis’e teklif veriyor, asgari ücretliye elektrik bedava olsun diye. MHP’li vekilin teklifi TBMM’de kabul görür mü bilinmez ama elektriği bedava kullanma fikri asgari ücretlinin cüzdanını epey rahatlatır. Da, faturayı kim ödeyecek Devlet, daha doğrusu Hazine ödeyecek. Bu teklif Meclis’te kabul  görmez de.  Belki asgari ücretliye bedava değil, ucuz elektrik verebilir mi dersiniz? Bence Iııhh.

* * *

Ve ölümüne karaborsa. Bu konu sahiden çok vahim. İlaca gelecek yüzde 20 zam beklentisi, stokçuların iştahını kabarttı kanser, kalp hastalığı gibi pek çok hayati ilaç piyasadan kalktı.  Karaborsa olan ilacını bulabilmek için eczane dolaşmaktan bitap düşen hastalar, eczacıdan ‘Yok’ yanıtı almaktan eczacı da ‘Yok’ satmaktan bıktı. Stokçular nedeniyle pek çok ilaç, maalesef piyasada bulunamıyor. Ayıptır, günahtır beyler. Biraz vicdan. Bırakın şu insanların sağlığı ile oynamayı nedir bu ölümcül karaborsa.

* * *

Hani bugün, ordan buradan dem vuruyoruz ya. Kadınlar neden erken dul kalıyor dersiniz? Erkek milletinin ömrü kısa da ondan mı? Ama öyle değil mi Allah  aşkına çoğunlukla ben dahil, kadınlar dul. Garibim erkekler erken göçüp gidiyor. Bakınız bunun nedenini tıp nasıl açıklıyor ‘Erkekler eksik kromozom ile doğuyor’. Bu tıbbi bir neden, gerisi malum. Erkeklerin omuzlarına bi kambur gibi binen ağır yaşam sorumlulukları vs. Hani hep denir ya ‘Erkeklerin ömrünü kadınların dırdırı kısaltıyor’ diye. Görüldüğü gibi tıp bu tezi çürütüyor. Suç erkeklerin eksik kromozomlarında. Yani erkeklerin ömrünü kadınlar kısaltmıyor.

* * *

Dedikten sonra, gelelim mevsim indirimlerine. Kış gelmedi ama, indirim geldi. Sözüm ona gelmeyen kışı geride bırakıyoruz. Ocak ayı da bitti. Şunun şurasında cüce Şubat var, onun da ömrü kısa, gelsin Mart. Esnaf haklı ne yapacak yani, takvime göre, bahar ayı kapının arkasında. Mağazalar, sattıkları ürünlerde yüzde 50-70 arasında fiyat indirimi başlattı. Mevsim indirimi nedeniyle piyasa biraz olsun hareketlenir belki de, esnafın da yüzü güler. Eh alan memnun satan memnun. Bu yıl böyle oldu, Kış görmeden bahara giriyoruz. Yalancı bahar mı acaba?

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres