SON HABERLER :
Nöbetçi eczanelerde geceleri kuyruk var Gülveren'de mutlu son Böcek pehlivanları ağırladı En buruk karne sevinci Antalyaspor'da rota Podolski
Taş’ın sırrı Çadır’da!..
Antalya Ekspres

Ak Parti’de 6 ismin girdiği başkanlık yarışından İbrahim Ethem Taş önde çıkınca...

Ardından Taş’ın Yönetim Kurulu listesinde beklenilenden daha fazla değişim olunca...

Siyasi kulislerde ‘Nedir bu işin sırrı’, ‘Taş neden herkesin önüne geçti’, ‘Yönetim listesinde kimin ağırlığı var’ sorularına cevap aranmaya başlandı...

Yorumların tamamına yakınını okudum...

Herkes bir ‘ağabey’ ismi verip, Ak Parti’nin yeni yönetiminin o kişinin istekleri doğrultusunda şekillendiğini söylüyor...

Oysa yanılıyorlar...

Çünkü yeni başkan İbrahim Ethem Taş, Antalya’nın tüm milletvekillerinin ve başkanlarının desteklediği bir isim...

Ve Taş’ın Ankara’ya gittiği 5 rakibinin önüne geçip başkanlığı elde etmesinin sırrı hiçbir ağabeyde değil; çadırda!

Evet... Çadır...

Gönül Çadırı...

İbrahim Ethem Taş, Kepez’de ilçe başkanlığı yaptığı sürecin son 4 ayında Ak Parti’nin çok önem verdiği bir projeyi ‘pilot ilçe’ olarak gerçekleştirdi.

Gönül Çadırı Projesi, bazı bölgelerde kullanılacak ismiyle de söyleyeyim ‘Ak Çadır Projesi’...

Direkt Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takip ettiği ve Kepez’i ‘pilot ilçe’ olarak belirlediği Gönül Çadırı Projesi’ni uygulayan İbrahim Ethem Taş, bu projedeki başarısıyla Ankara’dan 10 üzerinden 10 puan aldı.

4 ay boyunca Taş, Kepez’in mahallelerinde çadır kurup, yanına o bölgenin koordinatörü ve bir meclis üyesini de alıp halkla buluştu.

Partiye gelemeyen ancak üye olmak isteyenlerin işlemleri o çadırlarda yapıldı. Mahallenin sorunları, dertleri dinlendi. Çözüm için direkt koordinatörler ve meclis üyeleri bilgiler verdi.

Bunların yanında ev ev ziyaretlerle Gönül Çadırı Projesi tam da Ankara’nın istediği gibi yürütüldü ve yine Ankara’nın gözünde büyük bir başarı elde edildi.

İşte kongre öncesinde Ankara’ya giderken 6’da 1 şansı bulunan İbrahim Ethem Taş’ın hem Antalya’daki tüm ağabeylerden destek alması, hem de Ankara’dan il başkanlığını koparması bu projede elde ettiği başarı sayesinde oldu.

Gönül Çadırı ya da Ak Çadır Projesi, tüm Türkiye’de uygulanmaya başlayacak.

Bu da projeyi ilk uygulayan isim olarak İbrahim Ethem Taş’ı tüm Türkiye’ye de tanıtacak.

Yani onun etkisi, bunun etkisi diye derin irdelemelere gerek yok.

Taş kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirdi ve mükafatı kaptı...

İşin sırrı bu...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres