SON HABERLER :
Alanyaspor, Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü Kısıtlama kalkınca soluğu sahilde aldılar Son 24 saatte 25 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti Kadınlar plajı 15 Haziran'da açılıyor Yengesinin feryadı yürekleri dağladı
Biraz tebessüm
Antalya Ekspres

İnsanın içi acıyınca, adına yazı denilen araç da yolunu yitiriyor. Issızlaşıyor, sessizleşiyor...

İnsanın çaresizliği, yazının çaresizliği ile buluşuyor.

Kırıcı sözler, insana yakışmayan benzetmeler, iftiralar.

Gündemi takipte zorlanıyorsunuz.Bu toz duman içinde ne eksik biliyor musunuz?
Mizah!
***

Aslanın ayağına diken batmış. Acılar içinde kıvranırken, oradan geçen bir kurda seslenmiş. Ayağındaki dikeni çıkarmasını istemiş. Kurt“Diğer ayağını bağlatırsan dikeni çıkarırım”demiş. Aslan boyun eğmiş. Kurt dikeni çıkardıktan sonra, aslanın ayağını çözmeden, hemen kaçmış. Aslan, bu kez yoldan geçen tilkiye, dil dökerek, yalvararak, ayağını çözdürtmüş. 
Daha sonra doğru karısıyla yavrularına koşmuş, “Haydi artık” demiş, “Buradan göçüyoruz.”Niçin”diye sormuş ailesi.“Kurdun bağlayıp, tilkinin çözdüğü yerdeduramam da ondan” demiş aslan. 

***

Kilisenin papazı vaaz vermektedir. Birden kapı açılır, canhıraş feryatlar: “Irmak taştı. Köyü su bastı. Sel buraya doğru geliyor.”

Papaz yerinden kıpırdamaz. Kaçanlardan biri “Yahu gelsene!” der.

Papaz, Tanrı’nın kendisini koruyacağından emindir, kiliseden çıkmaz, “Gidin” der: “Tanrı beni korur!”

Sular yükseldikçe papaz çan kulesine tırmanmaktadır. Bir tekne yanaşır: “Atla!” derler. Papaz kurtarılacağından emin: “Gidin Tanrı beni korur!”

Helikopter gönderirler, ip merdiveni salarlar. Papaz oralı bile olmaz: “İstemem, Tanrı beni kurtarır!”Sonunda sular iyice yükselir, Çan kulesini aşar ve Papaz sizlere ömür. Papazı ahiretin kapısında melekler karşılar:

Hoş geldiniz, buyurun!” derler. Papazın yüzü asıktır:“Yüce Tanrı’ya biraz kırgınım. Hep O’na dua ettim, ibadetimi hiç aksatmadım, beni her türlü felaketten kurtaracağından emindim. Halimi görüyorsunuz, beni sulara teslim etti. Boğuldum! Bu bana yapılır mı?”

O sırada yukarıdan, Tanrı’nın sesi gelir:“O aptala söyleyin ona iki tekne, bir helikopter gönderdik kurtarmak için, başka ne yapacaktık!”

***

Tilkinin biri yel gibi hızla gidiyormuş. Sansar, ardından merakla, soluk soluğa yetişip sormuş:

Neden bu kadar telaşlısın tilki dostum, bir şey mi oldu?” 

Sorma” demiş, tilki,“Yeni bir seferberlik ilan edilmiş. Yeniçeri ağası mekkâre (Eşek) hazırlıyormuş. Ben buralarda duramam gayrı! 

Sana ne oluyor yahu” demiş, sansar. “Sen, at değilsin, deve değilsin, katır değilsin.”

Ah ah sen durumu hiç bilmiyorsun” demiş tilki; “Tozdan dumandan ferman okunmuyor.Kimin ne dediği, ne yaptığı belli değil. Beni bir yakalarlar ise tilkiliğimi ispat edene kadar, post elden gider.”

Aman dikkat!

At izinin it izine karıştığı bir dönemdeyiz.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres