SON HABERLER :
Tatile gelir gelmez soyuldular Koronavirüs testi kuyruğu tepkisi Köpeklerde banyo sevinci Korkutan yangın kontrol altına alındı Başkan Polat’ın durumu iyi
/ YEREL GÜNDEM
‘Kemer halkının parasını kimseye yedirmem’
KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediyeye ait otelin ihalesinin ardından yaptığı açıklamada, "Kemer halkının parasını kimseye yedirmem, kendim de yemem" dedi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediyeye ait Asdem Park Otel'in ihalesi sonrası açıklamalarda bulundu. Seçim zamanında şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer halkına hizmet yapmaya geldiklerini ve halka vefa borçlarının olduğunu söyledi. Başkan Topaloğlu, yapılan ihalelerin her zaman şeffaf olduğunu ve canlı yayınlandığına dikkati çekerek, "Kemer Belediyesi'ne ait bir otel ve 12 dükkanın ihalesi yapıldı. Bu daha önce iki blok olarak yapılmış. Birisinin ihalesi 2012 yılında bitmiş ama önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Gül birer yıl olmak üzere 2019'a kadar uzatmış. 2886 devlet ihale yasasına göre bir ihalenin süresi bittiğinde tekrar ihaleye çıkmak zorundasın. Birisinde de 3 yıl uzatmış" dedi. Kemer halkının parasını çarçur etmeyeceklerinin sözünü veren Başkan Topaloğlu, şöyle konuştu: "Kemer halkı bunu iyi dinlesin. Önceki dönemde bir otel ve 12 dükkan, 1 milyon 505 bin liraya verilmiş. Bugün yapılan ihalede ise bir otel ve 5 dükkan KDV dahil 6 milyon 925 bin liraya verildi. Bunun yanında 7 dükkan ise daha sonra ihaleye çıkacak. Belediyemizin buradan 5 milyon 400 bin lira karı var. Bu Kemer halkının parasıdır. Kemer halkı rahat olsun. Bunlar bu şekilde devam edecektir. Kemer halkının parasını kimseye yedirmem, kendim de yemem. 7 dükkan ihaleye çıktıktan sonra belediyemizin elde ettiği karı Kemer halkına tekrar hatırlatacağım." Başkan Necati Topaloğlu, Kemer'in daha önce dedikodu siyasetiyle yönetildiğine vurgu yaparak, "Biz hizmetlerimize devam ediyoruz. Bundan sonra da ihalelerimiz şeffaf olacak ve Kemer halkı şubat ayından itibaren de tüm gelir ve giderlerimizi belediyemizin internet sitesinde görebilecek. Kemer halkına bize verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu. Başkan Necati Topaloğlu, toplam 4 firmanın katıldığı ihalede, 6 milyon 925 bin lira teklif vererek kazanan firmanın temsilcisi Metin Demirsu'ya hayırlı olsun dileklerinde bulundu. (DHA)  
ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres