SON HABERLER :
Böcek'in Kemer buluşması Muhtar sonunda pes etti, binayı boşalttı Alanya'da fayton faaliyeti sona erdi Anne Türel için mevlit okutuldu Çandır: Seçim bitti, geçime odaklanalım
/ YEREL GÜNDEM
‘Konyalılar’ın çorba buluşması
Antalya Konyalılar Derneği’nin geleneksel hale gelen çorba günü önemli konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

ANTALYA Konyalılar Derneği Geleneksel Çorba Günü’ne, Kepez Kaymakamı Abdullah Suphi Özgödek, Konya Taşkent Kaymakamı Mehmet Tığlı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konya Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, Antalya Emniyeti eski Müdürü Feyzullah Arslan, Antalya Konyalılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Konyalı katıldı.

Dernek binasında gerçekleşen buluşmada Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Süleyman Ürebirlik ve beraberlik vurgusu yaptı.  Üre, çorba gününe gelen misafirlere teşekkür ederek, “Antalya Konyalılar Derneği yeni başkanı olarak zorlu bir yola çıktık. Yola çıkarken ‘ben değil, biz olalım’ istedik. Bu uğurda herkes elini taşın altına koymalı. Konyalılar olarak hep beraber bir şeyler yapacağımıza eminim.  Daha yolun başındayız. Elimizden geldiğince her türlü katkıyı vermeye hazırım” dedi.

Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı daKonyalı olmanın ve Konyalılık kültürünün önemine değindi.

Kepez Kaymakamı Abdullah Suphi Özgödek ise, “Diğer derneklerle kıyaslayacak olursak, Konyalılar Derneği gerek etkinlikleri ve faaliyetleri gerekse kültürü ve hemşeriliği ile ön plana çıkan bir dernektir. Dayanışmanızı takdir ediyorum. Bugünde bunun güzel bir örneğini sergilemiş oldunuz“dedi.

‘ANLATILMAZ YAŞANIR’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de yeni bir sezonun başlangıcında bu etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Gönülden gönüle bir yol var. Biz bu yolu bulmuş insanlarız. Gözleriyle konuşan insanların dilleriyle konuşmalarına çok da hacet olmaz. Bu güzel ortam anlatılmaz yaşanır”dedi. Buluşmanın sonunda misafirler Antalya Konyalılar Derneği’nin anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.  (HABER MERKEZİ)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres