SON HABERLER :
Muratpaşa 106 noktaya mama bırakıyor 18-20 yaş arası çalışanlara yasak değil Türkiye'de Korona'da son durum Seyahat kısıtlamasına ilişkin istisnalar 20 yaş yasağını çiğnerken kaza yaptı
/ YEREL GÜNDEM
Çiftçiye ÇKS uyarısı
Korkuteli Ziraat Odası Başkanı Büyükçetin, çiftçilerin 2019 üretim yılına ilişkin ÇKS başvurularının 30 Haziran 2019 tarihinde sona ereceğini söyledi

ZİRAAT Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, 2019 üretim yılı için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 1 Eylül 2018 tarihinde başladığını ve 30 Haziran 2019 tarihinde sona ereceğini belirterek, çiftçileri uyardı. ÇKS kaydı yaptırmayan çiftçilerin desteklerden yararlanamadığını, tarım sigortası yaptıramadığını, düşük faizli kredi kullanamadığını vurgulayan Büyükçetin, "Tarım alanlarının ÇKS kayıtlarının yapılması, çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerini sürdürmesine katkı sağlayan desteklerden yararlanabilmeleri için elzemdir. ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değildir" dedi.

Çiftçilerin ÇKS kayıtlarını mutlaka yaptırması gerektiğini kaydeden Büyükçetin, "Korkutelili çiftçilerimizin yaşanması muhtemel herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelebilecek zararları doğrultusunda, kredi borçlarının ertelenmesi veya afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklerden yararlanabilmesi için ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Çiftçilerimizin son haftada yaşanabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak kayıtlarını bir an önce yaptırmalarında fayda var" diye konuştu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres