SON HABERLER :
Muhtarlıkta 28 yılın öyküsü Buse 26 gündür bulunamıyor 'Aspendos Yılı'na turizmci desteği Tütüncü projelerini 25 Şubat’ta tanıtacak Sinan Çarşısı’nda çalışmalar bitiyor
/ YEREL GÜNDEM
Emekliler Atatürk heykelini boyadı
 Kaş ilçesinde yaptıkları çalışmalarla toplumu çevre konusunda duyarlı olmaya çağıran emekli jandarma albay Cengiz Basmaz ve emekli avukat Salim Cengiz, Kaş'ın eski su deposundaki silüet şeklindeki Atatürk heykelini boyadı.

Daha önce Kaş'ın seyir terası olan Bakacak mevkisindeki çöpleri toplayan, vatandaşların kırdığı bankları, çeşmeleri tamir eden emekli jandarma albay Cengiz Basmaz ve emekli avukat Salim Cengiz, bu kez farklı bir çalışmaya imza attı. 1982 yılında emekli öğretmen Osman Süer'in çizdiği ve dönemin Kaş Belediye Başkanı Nevzat Göçmen tarafından sacdan yaptırarak, o dönemki ilçenin su deposu üzerine dikilen Atatürk silüeti, iki emekli tarafından boyandı.

 

Salim Cengiz, "Yıllar içinde Atatürk'ün Afyon Kocatepe'deki silüeti olan heykelin boyası solmuş, görünmez hale gelmişti. Heykeli arkadaşım Cengiz Basmaz'la önce temizledik, ardından siyah yağlı boyayla yeniden boyadık. Heykeli yeniden görünür hale getirdik. Heykeli korumak için su deposunun üstüne çekilen tel örgüyü onardık. Heykelin etrafına atılan boş içki, meşrubat ve su şişelerini, deponun etrafındaki diğer çöpleri temizledik. Şimdi sıra heykelin ışıklandırılmasında. Bu işi Kaymakamlık ve Kaş Belediyesi veya TEDAŞ'ın üstlenerek yaptırmasını bekliyoruz. Bundan sonraki çalışmamız antik Likya Yolu'nda yıkılan ve yıpranan yön ve gösterge levhalarını onarmak" dedi. (DHA)

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres