SON HABERLER :
Bakanlıktan stadyuma 12 milyonluk yatırım Şiddet görmeden yaşamak istiyoruz Antalya’da kadın olmak ve Antalya için öneriler… Çoban Kader'in hayali milli takım forması Büyükşehir Finike'de sulama kanalları etrafına duvar örüyor
/ YEREL GÜNDEM
Engelli birey hayata gözlerini yumdu
Küçük yaşta çocuk felci geçirip yaşamını engelli sürdüren, inanılmaz azmiyle de yaşama tutunup örnek olan, Antalya'da 'Küçük Esnaf' lakabıyla tanınan 50 yaşındaki Serpil Özyamaç hayata gözlerini yumdu. Özyamaç'ın ölümü sevenlerini derin üzüntüye boğdu

SERPİL Özyamaç, Konya'dan Antalya'ya gelip yerleşmiş, 4 yıl bir bakım evinde kaldıktan sonra çalışarak para kazanmaya ve kendisine ev kurmaya karar vermiş, engelli bireylere örnek olmak için de bir yıl önce görev yaptığı derneğin katkısıyla gelinlik giyerek engelsiz bir bireyle evlilik yapmıştı.


DÜKKANI AKÜLÜ ARABASIYDI


Geçimini el emeği, göz nuru hediyelik el sanatları çalışmalarını akülü arabasıyla çarşı pazar gezerek pazarlayan, 'Antalya'da 'Küçük esnaf' olarak ünlenen Serpil Özyamaç, Leman Gebizli Tüm Engelliler Yaşlılar ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği'nin aktif üyeleri arasında da yer almıştı, engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çaba göstermişti.


SOSYAL HAYATI SEVİYORDU


Antalya'da kültürel ve sanatsal birçok sosyal aktivitelere de katılan, herkes tarafından tanınan, sevilen, özlenen, bazı sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinde aktif olarak yer alan Serpil Özyamaç, yaşadığı bir takım rahatsızlıklardan dolayı 80 gündür özel bir hastanede tedavi görüyordu. Çiğerleri ödem yapan Özyamaç, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı, yaşama gözlerini yumdu.


SEVENLERİ ÜZÜNTÜYE BOĞULDU


Serpil Özdamar'ın ölüm haberi herkesi ve sivil toplum kuruluşları yasa boğdu. Özyamaç, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.


Leman Gebizli Tüm Engelliler Yaşlılar ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği Başkanı Güldane Kaya, "Serpil Özyamaç çok zeki bir kadındı. Engelleri aşabilmek, engelli kardeşlerine örnek olabilmek için yoğun çaba gösteriyordu. Kendisini hiçbir zaman engelli olarak görmüyordu. Güler yüzlü, hayat doluydu, yaşama sımsıkı sarılmıştı. Sağlıklı, huzurlu, mutlu yaşama çabasındaydı. Acımız çok büyük. Serpil kardeşimiz kalplerimizde yaşayacak" dedi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres