SON HABERLER :
Okul servislerinde dedektif dönemi Vali söz verdi: Yanan her yer ağaçlandırılacak e-reçeteye tam destek Domateste fiyat aşağı inmeyecek Böcek anketten birinci çıktı
/ YEREL GÜNDEM
Hayırsever Hacımusaoğlu anıldı
ANTALYA'nın Demre İlçesi'nin ilk hayırseverlerinden Osman Hacımusaoğlu, yaptırdığı okulda düzenlenen törenle anıldı.

Geçen ay yaşamını yitiren hayırsever Osman Hacımusaoğlu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacımusaoğlu Ana Okulu tarafından anma programı düzenlendi. Demre Belediyesi Kültür Salonu'ndaki programa eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, CHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Caner, CHP Kaş İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, Osman Hacımusaoğlu'nun oğlu olan ve babasının bir süre önce değiştirdiği soyismini kullanmaya devam eden eski Kaş Belediye Başkanı Musa Bilgiç, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, Osman Hacımusaoğlu'nun 8 çocuğu, eşleri torunları, eski ve yeni öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Hacımusaoğlu ve yaptırdığı okulu anlatan slayt gösterisi sunuldu. Minik öğrencilerin yazdığı şiirler okundu. Arkadaşlarının gözünden Osman Hacımusaoğlu belgeseli izlendi. Okulun yapılış öyküsü ve Hacımusaoğlu'nun yaşamı anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, "Miniklerimizin Osman dedesi, bizim Osman amcamız Demre'de bir ilktir, öncüdür. Onun açtığı yoldan birçok hayırsever Demre'de eğitime katkı yaptı. Farklı insandı. Yaptırdığı Hacımusaoğlu Ana Okulu da mimarisi ve planı ile Antalya bölgesinde tek. Her yönüyle farklı bir okul. Onu saygıyla anıyoruz" dedi.

Eski Kaş Belediye Başkanı Musa Bilgiç de "Babam bir Anadolu bilgesiydi. İnsanı, toprağı, doğayı, üretmeyi severdi. Tam bir eğitim gönüllüsü, ulu bir çınardı. Bizleri çok zor koşullarda okuttu. Arkasında bize ve dostlarına sevgisini, saygısını bıraktı. En önemlisi çiftçilikten yaptığı birikimlerle onun adını ölümsüzleştiren okulu yaptırdı. Bu anma ona verilen sevginin göstergesi. Herkese teşekkür ediyoruz aile olarak" diye konuştu.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres