SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ YEREL GÜNDEM
İftar sofrasında Özbek konuklar
MURATPAŞA Belediyesi'nin Yüksekalan, Balbey ve Tahılpazarı mahallelerini buluşturduğu iftara Özbekistan'ın Karşi kentinden akademisyenler, yazarlar ve gazeteciler konuk oldu.

Mahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği iftarda Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'la birlikte Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Balbey Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, Tahılpazarı Muhtarı Bayram Korkmaz ve Yüksekalan Muhtarı Yüksel Şen yer aldı.

Teneffüs Park'ın yüz boyamadan balon gösterilerine çocuklar için hazırladığı programla başlayan iftarın mahalle sakinleri dışında Özbekistan Altın Miras Vakfı ve Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği'nin (AKSAN) davetlisi olarak Antalya'da bulunan Özbekistan'ın Karşi kentinden aralarında akademisyenler, yazar-şair ve gazetecilerin bulunduğu 9 kişilik heyet de konuk oldu.

Başkan Uysal, iftarından ardından yaptığı konuşmada, Özbek konukları 'Hoş geldiniz' diyerek selamladı. Başkan Uysal, “Orta Asya'dan başlayan kadim yürüyüşümüz, batı medeniyetinin kalbine doğru, Atatürk'ün gösterdiği yolda muasır medeniyetini üstüne çıkacak şekilde hiç sapmadan devam etmektedir" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres